Mesajı Okuyun
Old 08-07-2008, 10:06   #1
uugur

Varsayılan resmi evrakta sahtecilik mi?

tüm meslektaşlarımıa öncelikle merhaba;
bu yıl açtığım bir işçi alacağı davasında, müvekkilin maaşı 2000 ytl dir. müvekkilin maaşı her ay x bankasında açılan bir hesaba yatmaktadır ve başka her hangibir bankacılık işlemi yapılmamaktadır. müvekkilin maaşı 2000 ytl olmasına rağmen, x bankası ( ÖZEL BANKA) müvekkilin maaşını 1000 ytl olarak göstermiştir. hesaplar incelendiğinde müvekkilin maaşının 2000 ytl olduğu sabittir. ancak banka (ÖZEL BANKA) mahkemeye sunduğu belgede müvekklin maaşını 1000 ytl olarak göstermiştir. bunun üzerine bende söz konusu belgeyi düzenleyen banka çalışanları hakkında c. savcılığına resmi evrakta sahtecilik suçundan suç duyurusunda bulundum. savcı önce kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. bunun üzereine tabiki itiraz ettim ve itirazım şükür ki kabul edildi. ancak şimdide savcı resmi evrakta sahtecilik değilde, özel evrakta sahtecilk suçundan davayı açtı. çıldırmak üzereyim. şimdide ben mahkemeye (asliye) görevsizlik iddiasında bulunmayı düşünüyotum.
şimdi size sorum ÖZEL BANKANIN düzenlediği gerçeğe aykırı belge, özel evrakta sahtecili sucunu mu oluşturur yoksa resmi evrakta sahtecilik sucunu mu oluşturur.
yardımlarınızı beklıyorum şimdiden çok teşekkür ederim.