Mesajı Okuyun
Old 07-06-2007, 02:39   #4
Doomswar

Toplumumuzda saygı karşıdakinin istediğine göre davranmaktır .Aile bireyleri arasında ise ağzımızdan çıkan kelimelerin veya yapılmak üzere tasarlanmış bir hareketin düşünce süzgecinden geçirilip karşındakini kırmayacak,ona verdiğin değeri gösterecek,argo kelimeler kullanmayacak tarzda bireyin kendisini ifade etmesidir.(çerçeveleri biraz dar tutuyorum çünkü üç beş satırlık bir konu değil bağışlayın beni)
Saygı kimlere gösterilir;
En başta Geleceğimizi hazırlayan Öğretmenlerimize
1-Hak edenlere
2-Sana saygı gösterenlere
3-Mantıklı düşünenlere
4-Akıntıyla birlikte sürüklenmeyenlere
5-(Bizim yaş dönemlerimiz dahilinde konuşuyorum)Kendi yaşıtlarından olgun ve kendisini bulunduğu yaş itibariyle geliştirmiş olanlara
6-Karşısındakini susup dinleyene
7-Sabredenlere
8-Kötülüğe iyilikle karşılık verenlere
9-Her türlü ahval ve şerait içerisinde başarıya ulaşanlara
10-Hedeflerine ulaşmak için canını dişine takanlara
11-Evinde ve yuvasında huzurlu bir ortam sağlayıp çocuklarının başarısı için istihdam yaratanlara
12-En bunalımlı anında bile eşine güzel söz söyleyebilenlere
13-insanlara değer verenlere
14-çok önemli bir işi dahi olsa çocuğunun doğum gününde onu yalnız bırakmayanlara saygı gösterilir ki ben önlerinde ceket bile iliklerim.
şu anda kafamda o kadar çok madde var ki sizleri bunaltmak istemem bu benim şahsi görüşüm ama ben hayatta en büyük saygıyı bir kişi için gösteririm o kişide;
Kendi hayatını hiçe sayıp ülkesinde yaşayan insanlar huzur ve refaha kavuşmasını sağlamak için ölümden bile çekinmeyen Mustafa Kemal Atatürk'e ve onun değerli silah arkadaşlarına.