Mesajı Okuyun
Old 18-01-2012, 15:57   #23
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Musa TAÇYILDIZ
Sayın Engin EKİCİ ; aslında ben de dayısı dediğinizi farkettim hatta mesajımı da kontrol ettim acaba yanlış mı yazdım diye ama sonra bozuntuya vermedim Mesela şimdi de Sayın Alper TUNKER benim soyismimi yanlış yazmış ama genelde yanlış yazılıyor zaten

Sanırım sorum biraz yanlış anlaşıldı. Ben mağdura da babasına da ulaşabilmekteyim. Ve her ikisi de davaya katılmak istememekte. Mağdur da 16 yaşında. Ancak Sayın Av.EErdem 2 nolu mesajının son kısmında küçük mağdur ve velisi katılmak istemese dahi katılmak zorunda olduğumuzu belirtmiş. Bu yüzden her ikisi de duruşmada katılmak istemediklerini belirtmek istese bile ben yine de müdahale talebinde bulunmalıyım?
Hayır, yine de müdahale talebinde bulunmanızı gerektiren bir durum söz konusu olmaz düşüncesindeyim. Zira mağdur ve velisine ulaşabiliyorsunuz ve veli, katılma talebinin ne anlama geldiğinin bilinciyle davaya katılmak istemedikleri yönünde irade beyanında bulunuyor ise, menfaatlerine uygun olabilecek bir hakkın kullanımını tercih etmedikleri sonucu ortaya çıkar. Bu durumda katılma talebinde bulunmamanın, çocuğu velisine karşı korunmaya yarar bir menfaat olmadığı kanaatindeyim.