Mesajı Okuyun
Old 18-01-2012, 13:18   #20
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Musa TAÇYILDIZ
Üstad öncelikle teşekkür ederim. Aslında yarın yapılacak ilk celseye katılamayacak mağdur ve babası. Her ikisi de davaya katılmak istemiyorlar. Ben yarın bir daha ki celse beyanda bulunacağımızı söylemeyi planlıyorum. Yanlız onlar katılmak istemese dahi benim katılmam gerekiyor mu? Aslında kafamı karıştıran Sayın Av.EErdem'in 2 nolu mesajının son kısmında küçük mağdur ve velisi katılmak istemese dahi katılmak zorunda olduğumuzu söylemesi
Sayın Musa TAÇYILDIZ;

Siz sadece velisi demişsiniz ancak ben hayal gücümün sınırlarını zorlayarak çocuğun velisini aynı zamanda dayısı yapmışım.

Katılma talebinde bulunmamanız hususunda hiçbir şekilde size yazılı bildirimde bulunmaması/bulunamaması ve sizin de kendisine ulaşamamanız durumunda katılma talebinde bulunmanızın hiçbir sakıncası bulunmuyor.

Zira davaya katılma (müdahil olma) suça sürüklenen çocuk (bu kavram da çok ilginç gelir bana) açısından lehine bir durumdur. Dolayısıyla katılma talebinde bulunmanızda çocuğun hak ve menfaatleri açısından sorun olmadığı gibi sizin açınızdan da mesleki anlamda sıkıntı teşkil edecek bir durum yoktur.

Saygılarımla..