Mesajı Okuyun
Old 19-09-2015, 15:50   #3
Av. Bahadır PARS

Alıntı:
Yazan parezer3447
Meslektaşım yapmanız gereken şey icra hukuk mahkemesinden yetki alıp söz konusu gayrimenkulü elbirliği mülkiyetten paylı mülkiyete çevirmek için sulh hukuk mahkemesinde dava açmak, ondan sonra borçlunuzun payını satabilirisiniz . Temyiz süresini de hesaba katarsak baya uzun sürecek ama başka ihtimal yok
Üstat cevabınız için teşekkürler. Ancak galiba ben olayı tam olarak izah edemedim. Zira elbirliği ile mülkiyeti elinde bulunduran mirasçılar yönünden satış kararı aldık. Onların 60000/80000 toplam hissesini satmaktan yana problemimiz yok. Fakat icra memuru kalan 20000/80000lik hissenin de (ki bu 20 ve 60 paylı mülkiyete tabiler) satılmasını, aksi halde satış işlemini gerçekleştirmeyrceğini söylüyor. İlk sorum icta memurunun bu tavrı hukuka uygun mu? Bana çok mantıklı gelmedi çünkü. İkincisi ise diğer 20000/80000lik paylı malikin payının da satılması için de bir ortaklığın giderilmesi davası açtık. Bu davada aynen taksim istemeyi düşünüyorum. Bana en kısa sürede bu şekilde sonuç alabilirmişim gibi geliyor. Teşekkürler