Mesajı Okuyun
Old 09-07-2014, 09:33   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar benim annem ve babam bn kendimi bildim bileli aralari iyi değil suekli kavga ediyorlar aralari hp kotu ve son iki yildir babamin yahatinda baska biri var ve anneme daha kotu davraniyor hatta bir kac kere dovdu ve ben hicbir sey yapamiyorum n olur bana yardim edin bi yol gosterin
Sayın Katılımcı;

Annenizin maruz kaldığı fiziksel şiddet nedeniyle cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulması mümkündür.

Ayrıca boşanma davası açmadan da aile mahkemesine başvurularak tedbiren evden uzaklaştırma kararının çıkması sağlanabilir.

Anneniz boşanma davası açmayı düşünüyor ise Medeni Kanun'da "zina" olarak geçen "aldatma" nedenine dayalı olarak açılabilecek davada aldatma olgusunu ispat ederseniz bundan dolayı babanız aleyhinde manevi tazminata hükmedilebilir.

Ayrıca nafaka talebinde de bulunulabilir.

Aldatma hususu ispat edilemez ise kamuoyunda "şiddetli geçimsizlik" olarak bilinen "evlilik birliğinin sarsılması" nedeniyle de boşanma davası açılabilir.

Hak kaybı yaşamamak için annenizin doğrudan avukat desteği almasında yarar bulunmaktadır.

Annenizin maddi durumu yeterli değil ise bulunduğunuz il barosuna başvurarak şartları mevcut ise ücretsiz avukat hizmetinden yararlanması bir diğer yoldur.

Saygılarımla..