Mesajı Okuyun
Old 15-07-2013, 14:42   #1
Konuk merve

Soru eşim ailemin aldığı ve benim üzerime olan evimize sahte borç seneti ve icrayla yarısını alabilirmi?

merhaba! eşimle boşanmaya doğru ilerleyen bir evliliğimiz var beni aldattığını ses kayıtarıyla öğrendim ama başka ispatım olmadığından hala beraber yaşıyoruz bir kızımız var ve babasından ayrılmamı istemiyor ama ben sık sık darp ediliyor küfür ve aşağılamalarına maruz kalıyorum+ 4 yıl önce ailemin gönderdiği para ve üstüne eklediğimiz parayıda kredi yoluyla ödediğim bir evim var.Ailem evin parasını gönderdiği halde tapuya bağış yazdırmadık sadece benim üzerime tapu alındı ve kredide benim üzerime.daha 6 sene ödemesi olan kredi taksitlerinide ben ödüyorum.Eşim çalışmıyor sadece kira geliri var. Ben ise ünv.mezunuyum ve kamuda çalışıyorum.Şuan almış olduğumuz evde oturuyoruz.Sorum şu; eşim sık sık bu evi sana yar etmeyeceğim diye tehdit ediyordu geçenlerde bana birine geçmişte borcu olduğunu ve borca karşılık senedinin olduğunu ve bu evi senede karşılık icra yoluyla vereceğini söylüyor.kimkimi evden atacak göreceksin diye tehit alıyorum.Tüm aldatma ,şiddet ve aşağılamalrın üstüne bu beni iyice bitirdi.gerçekten tapusu benim üzerime olan ve evlendikten sonra alınmış bu evden hakkını boşanmadan böyle bir yolla albilirmi?ayrıca kendisinin evlenmeden önce sahip olduğu mülkler var böyle birşey yapmak adına onlarıda elden çıkarmış olabilirmi?ben bu durumda ne yapmalyım aynı şeyi bende aynı eve kendi adıma yaparsam ne olur?ailemin gönderdiği paranın dekontları bu işi bozmaya yetermi?