Mesajı Okuyun
Old 16-10-2007, 15:27   #24
av.medine

Bence de 4 yılda bitirmek kriter olmamalı, ben İstanbul Üniversitesinden mezun olalı 9 sene oldu ve değil 5 yıl Kasım tek ders sınavından sonra ancak mezun olabildim. ( Deniz Hukuku dersi yüzünden ) Ama hiç pişman değilim, çünkü üniversitede ve hele de İstanbul'da geçirmiş olduğum yıllarım hayatımın en güzel yıllarıydı. Okulu bitirme süresine göre tembel bir öğrenci sayılabilirdim ama hukuk öğreti ve anlayışını sindire sindire almışım ki halihazırda meslek hayatımda bu bakış açısını kalıaylıkla yakalayabiliyorum. üstelik hiç bir meslekdaşın yanında tam anlamıyla staj yapmadan .Zaten bzim okulda fakülyeti 4 senede bitirenler çoğunlukla hakim veya savcılık mesleğini yamak isteyemlerdi. İstisnalar olabilir tabiki genele söyelemiyorum. Yine de fakülteyi 4 senede bitiren arakadşalarımı tekrar tekrar tebrik ediyorum. Ama başta da belirttiğim üzere özellikle avukatlık mesleğinde asla kriter olamaz, çünkü mesleğe başladığında mesleğin karmaşasında özellikle müvekkilker başta olmak üzere kimse bununla ilgilenmiyor. Saygılar