Mesajı Okuyun
Old 08-01-2010, 22:35   #1
av.medine

Varsayılan Bursa'da Hacİz Talebİ

Bursa ilinde çalışan meslekdaşlarıma özel duyurum olacak ilgilenirlerse çok sevinirim.
Sayın meslekdaşlarım Bursa Talimat İcra Müdürlüğünde aynı borçlu şirket adına 4 dosyam var. Temmuz ayında şirket bağlı fabrikada haciz yapıp fabrika sahibine yediemin olarak bırakmıştık. Nev yazık ki borç ödenmesi. Mecburen mahcuz mallar hakkında ya muhafaza yapılacak veyahut bu şekilde yapılacak talep ile borçludan taahhüt alınmaya çalışılacak. Borçlu fabrikada mevcut ve halen çalışır vaziyette makinaların tarafımızca numahazafaya alınmayacağını düşündüğü için gayet rahat. Ne varki alacaklı müvekkil bu konuda kararlı olup her türlü dseteği vermek kaydı ile makinaları muhafazada kararlı .
Meslekdaşlarımdan yardımım şu olacak. Daha evvel haczedilen mahcuzların muhafaza altına alınması talepli yapılacak talimat haczinde yardım istiyırum. Tabiki öncelikle yardım edecek meslekdaş ücretini alacak olup ; ayrıca muhafaza için gerekli her türlü araç, yedemin ve işçi müvekkil tarafından karşılanacaktır. Zaten bu konudaki kararlılığımı gören borçlu fabrikanın temelini oluşturan makinaların muhafazasını önlemek için gereğini yapabilir. ( inşallah ) Konu budur arkadaşlar ilgilinen arkadaşlar yardımcı olur da beni Bursaya hacze gelmekten kurtarırsa çok sevinirim.