Mesajı Okuyun
Old 12-01-2017, 14:40   #1
konuk

Önemli Evlilikdışı İlişkiden Olan Çocuğun Ve Kadının Hakları

sevgili olduğum kişinin evlilik dışı bir çocuğu olduğunu , ancak benimle olan ilişkisi deşifre olunca diğer ilişki yaşadığı kadından öğrendik.bu bilgiyi öğrenmeden önce hiçbir şekilde o çocuktan kimsenin haberi olmadı. adamın benimle ilişkisi açığa çıkınca ondan çocuk sahibi olan kadın adamın ailesiyle iletişime geçti ve 1 ay içinde evlendirildiler. bu süreçte ilişki yaşadığım adam benimle sürekli görüştü . ondan ayrıldığım halde aradı peşimden geldi. sevmediğini zorla evlendirildiğini söyleyerek ben kandırdı. bu zaman içerisinde sevmediğini ve zorla evlendiğini ablasıyla beni buluşturup onun da bana bunu söylemesini beni ikna etmesini sağladı. onun bu zor durumdan daha fazla etkilenmemesi ve ona sevgiminde vermiş olduğu düşünceyle ilişkime devam ettim. bu süreçte hamile kaldım. fakat adam eşiylede ilişkisine devam etmiş. bana sürekli asla hayır ona dokunmuyorum diyordu. ikimizde 4 ay arayla hamile kalmışız. bana sürekli boşanacagım dedi. ben hamileliğe son vermek istedim fakat bana gerekli parayı bulup getirmedi. getireceğim deyip beni oyaladı ve yasal süreci dolduğumuz için bebeği doğurmak zorunda kaldım. tabi karnım büyümeye başlayınca memleketimden okuduğum okuldan ailemden ayrılmak zorunda kalıp istanbulda mor çatıya yerleştim. bu zaman içindede beni arayıp seni seviyorum. boşanıcam sabret deyip oyalamaya devam etti. ben doğum yaptıktan 4 ay sonra eşide doğum yaptı ve ben o zaman öğrendim bu durumu. sütüm kesildi çocuğum madur oldu. istanbulda hiç bilmediğim yerde zorlu şartlarda yaşadım. daha sonra okuluma devam etmek için kurumlararası yatay geçiş yaparak okulumu başka bir şehire aldım. çocuğumuda alıp o şehirde ev buldum şuan halen birlikte yaşıyorum ben okula gidiyorum 1 yaşındaki çocuğumda kreşe.. ailemin hala durumumdan haberi yok. maddi destek için gerekli kuruluşlara başvurdum. şimdiye kadar çok zor şartlarda yaşadım hala yaşıyorum. şimdi soz konusu öğrenmek istediğim şudur : bu adam hala beni boşanacağım diye kandırıyor. cocuğuma bana ve evime hiçbir katkısı yok.öncelikle benim yaşam koşullarımın kısıtlanmasına sebep oldu. yaşadığım olaylar yüzünden psikolojik maddi manevi zarar görmeme sebep oldu. bizi mağduriyetin dibine sürükledi. artık ondan haklarımı talep etmek istiyorum. beni nasıl kandırdığını kanıtlayabileceğim sayfalarca e postalar mevcut. benimle ve çocuğumla çekilmiş fotograflar da var. ben üniversite öğrencisiyim ve artık hayatıma doğru bir sekilde devam edebilmem için çocuğumu ve kendimi en iyi şartlarda bu hayatın devamına edebilmemiz için bu adamdan hak talep edebilir miyim ? ( çocuğum baba tanıma işlemi ile babasının nufusuna kaydı yapıldı)