Mesajı Okuyun
Old 18-01-2013, 23:44   #7
Av.Bülent AKÇADAĞ

Alıntı:
Yazan Avukat Hakan Eren
Avukatlar "şafak" operasyonu ile ofis ve konutlarının kapıları kirilarak gözaltına alınıyor,

Aramada, cumhuriyet savcısı yok, baroya haber verilmemiş, baro temsilci göndermemiş,

Polis baskınının öğrenilmesini müteakip Baro, temsilci gorevlendiriyor ancak bu meslektaşımız da gözaltına alınıyor,

İSTANBUL BAROSU YAZİLİ ACİKLAMA YAPİP BU HUKUKSUZLUĞU KİNADİ,

ANKARA BAROSU YAZİLİ ACİKLAMA YAPİP BU HUKUKSUZLUĞU KİNADİ,

FRANSA BAROLAR BİRLİGİ YAPTİGİ ACİKLAMADA SAVUNMAYA YAPİLAN BU SALDİRİYİ KİNADİ

AMA ANKARA'DAN TURKİYE BAROLAR BİRLİGİNDEN SES SEDA YOK!

Siz kimsiniz? Neyi ve kimi temsil ediyorsunuz?

Yeri geldiginde barolardan rol çalan, savunmayı temsil eden en büyük örgüt biziz diyen sizsiniz!

Sahi siz kimsiniz? Neyi ve kimi temsil ediyorsunuz? Bugün susuyorsanız ne zaman konuşacaksınız?

Diyarbakır'da Doğu ve Güneydoğu Bölge barolarının da katılımıyla basın toplantısı düzenlenmiştir. (Basından takip ettiğim kadarıyla polis, baro başkanı ve diğer avukatların adliye bahçesinde basın açıklaması yapmasını engellemelerinden ötürü polis barikatının arkasından basın mensuplarına seslenmişlerdir.)

http://www.diyarbakirbarosu.org.tr/i...yuna18.01.2013

Bende bugün İstanbul'da ‘Avukat Büro Ve Konutunun Aranması’ konulu panele katıldım. Panelle aynı gün meslektaşlarımızın bürolarının hukuka aykırı şekilde aranması ve gözaltına alınmaları bence planlı bir operasyon takvimidir. Ya da yaşananlardan sonra artık paranoyak hale geldik !

Zira meslektaşlarımıza karşı yapılan ilk hukuksuz operasyon bu değildir. yaklaşık 1 yıldır cezaevinde tutulan 26 meslektaşımız daha bulunmakta olup onlarda aynı şekilde kanunlar hiçe sayılarak büro ve evleri aranmış, gerekli izinler olmaksızın evraklarına el konulmuştur.

Bu bağlamda hangi görüşe mensup olursa olsun, Avukat avukattır.

Yapılan haksızlığa tüm meslektaşların tek yürek olup karşı koyması gerektiğini düşünüyorum. Burada siyasi görüşün bir anlamı yoktur. Asıl sorun hukuka aykırı yapılan arama işlemleri ve gözaltı/tutuklamalardır.

Umarım bu son olur diyeceğim ancak dediğime kendim bile inanmadım