Mesajı Okuyun
Old 02-01-2013, 15:13   #14
avukatyeşim

forumda konu açan üyelerin açmış oldukları konuyu sahipsiz bırakmayıp kendilerine yol çizmeye çalışan arkadaşlara yardım etme çabaları takdire şayan. Halihazırda öğrenim hayatı devam eden veya meslek seçimi yapma noktasında bulunan arkadaşlarımızın doğru kararlar verebilmesi için bu tür başlıkların son derece faydalı olduğu kanaatindeyim. Benim naçizane tavsiyem sırf meslek seçmiş olmak için meslek seçmemeniz.kendi kendinize şu soruları sorun; nerede yaşamak istiyorum? bir kaç sene para kazanamamak benim için önemli mi? seçeceğim meslekten neler bekliyorum? hangi mesleğe kişiliğim ve yeteneklerim daha uygun? Örneğin salt çok para kazanırım düşüncesiyle avukat olmayı tercih etmek veya salt prestijli olması nedeniyle hakimlik/savcılık mesleğine yönelmek sizi ileride mutsuz edebilir. tek ideali avukat olmak olan bir çok meslektaşımız işin tüccarlık boyutunu beceremedikleri için bürolarını kapatmışlardır.avukat olabilmek için hukuk bilmek yetmiyor maalesef...tüm gün kamu hizmeti verir gibi büronuzda sorulan her soruya cevap verip,bir çok dosyaya vekalet ibraz edip tek kuruş para alamadığınız zamanların olabileceğini göz ardı etmeyiniz.ailenize ve yaşadığınız şehirde kurduğunuz hayata çok bağlı iseniz de hakim savcı olup elin memleketinde bir başınıza kalmayın. özetle iyi ölçüp tartın arkadaşlar...