Mesajı Okuyun
Old 25-12-2006, 08:25   #6
akgulhukuk

Olumlu cüzdan ile idealizm arasında kalmak

değerli arkadaşım,

her zaman dile getirdiğim gibi hukukçu olmak bir ayrıcalıktır! ve sen bu ayrıcalığa ilk adımı atmışsın hatta, artık meslek saflarına katılmak üzeresin.Şu sıralarda meslek seçimi konusunda aklının karışık olması çok çok normal! ama sana şunu açıkça ifade etmeliyim ki, başlıktada belirttiğim gibi maddi kaygılar taşıyorsan, ideallerin yolunda yıpratıcı darbeler alacaksındır. özellikle sınavlara hazırlanma dönemi gerçekten fedakarlık gerektiren bir dönem kanaatimce. yani hem çalışıp para kazanayım, hem de sınavlara hazırlanayım hesabı yapacak olursan sanırm biraz sıkıntı çekeceksindir. ama şunu söyliyeyim hem avukatlık hem de hakimlik gerçekten sevildiği takdirde kıyas kabul etmeyecek derecede güzel meslekler!

sana tavsiyem hayattan ne istediğine karar vermen! bazen sadec milletin için çalışıyor olmak bile seni mutlu edebiliyorsa, hakimlik mesleği gereçkten güzel. Zekeriya bey'in de ifade ettiği gibi mesleğini sevmek sana çalışırken büyük keyif verecektir. Ben avukatım, bu meslek olmasa diye düşünüyorum bazen, haklı olduğu halde haksızlığa uğrayacak binlerce insan olurdu. hepimiz adalet mekanizmasının vazgeçilmez çarklarıyız!

umarım aydınlık ve başarı dolu bir meslek hayatın olur!

başarılar!