Mesajı Okuyun
Old 11-06-2010, 15:03   #1
hüsnü gökulu

Varsayılan yeni delil sunulması kesin süre

Selam Arkadaşlar;
Açmış bulunduğum davanın ilk duruşması 08.04.2010 tarihinde idi.Bu duruşmaya mazeret göndererek katılmadım.Bu duruşmada delillerin bildirilmesi için 10 günlük kesin süreye,mazeretin kabulüne ve duruşma tutanağının gönderilmesine karar verilmiş.
29.04.2010 tarihli celseye giderken beyan dilekçesi hazırladım ve bazı tanık isimleri bildirdim.
Bu duruşmada davalı cevap dilekçesi verdi tarafıma cevap dilekçesine karşı beyanda bulunmak üzere süre verildi.Bu arada kesin süre kararının verildiği 08.04.2010 tarihli duruşma tutanağı 30.04.2010 tarihinde komşu avukatın sekreterine usulsüz olarak 30.04.2010 tarihinde tebliğ edilmiş ve haberim yok.
26.05.2010 tarihinde 3.duruşmada devalının cevap dilekçesine karşı beyan dilekçesinde yeni ileri sürülen hususlar için tanıklarımı bildirdim.Davalı vekili tarafıma tebliğ edilmeyen kesin süre içeren 08.04.2010 tarihli ara karara dayanarak itiraz etti ve hakim süresinden sonra yeni delil bildirilemiyecği gerekçesi red etti.
Kesin süreyi o anda dosyayı incelediğimde usulsüz tebligat yapıldığını gördüm.
Şimdi sorum,kesin süre içeren tebliğin usulsüz tebliği halinde sürenin ne zaman başlayacağı.
Ve daha önce beyan dilekçem içeresinde delil bildirmiş olmam yeni delil sunmamı engellermi.Bu konularda emsal Yargıtay kararı varmıdır.Teşekkürler