Konu: Kürtaj
Mesajı Okuyun
Old 18-03-2010, 10:49   #51
avseher

Alıntı:
Yazan Gemici
Sayın avseher,
Tartışılan konunun başlığı:
[b]
Çocuk aldırmaya karşı olabilirsiniz, kendi bileceğiniz iş, sizden ricam bir hukuk sitesinde tartışırken, sizin gibi düşünmeyenlerin düşüncelerine saygı göstermeniz ve diğerlerini militanca bir görüşle 'bir canlının hayat bağlarını koparıp bebeği parçalamak sizce ne derece cinayet değildir sorarım' şeklindeki ifadelerle cinayetle suçlamamanız.

http://www.cocukgelisim.com/anarahmi.htm

Saygılarımla

Militanca tavır sergilemek görüşlerini savunmakmıdır? Kimseye fikirlerimi kabul ettirmeye çalışmak gibi bir niyetim yoktur. Her meslektaş gibi konuya, dikkatimi çektiği için, mesaj yazma gereği duydum o kadar. Militan ifadesini hiç hoş bulmadığımı belirtmek isterim.

Kürtaja karşıtlığı çoğu meslektaşımız anlamlandıramamış. Bende Kürtajın savunulmasını anlayamıyorum . Ben bir anneyim , bu konularda hassasım. Hiçbir anne sorumluluk alamzdım hazır değildim diyerek bebeğinin yaşamını sonlandırmamalı diye düşünüyorum. Buna egoistlik olarak bakıyorum. Bir tarafta hazır olamamak, sorumluluk alamamak diğer tarafta bir can, bir bedeb, bir hayat. Neden tek gerekçe din diye bakılıyor. Her aklı selim düşünen insan ,sağlık dışında bunu altını çizerek belirtiyorum, bir doktorun tavsiyesi olmadan çocuğun hayatını sonlanırmamalı diye düşünüyorum. Ve hiçbir gerekçe "kanun koyucularımız kabul etmiştir, süresinde sonlandırılabilir" diyerek mantıklı bir zemine oturtamaz olayı. Gerekçemi ben açıklıyorum bir hayat başlamıştır, artık oluşan bir kalp vardır hayat bağlarını koparmak imkansız olmalıdır . Zira onu bilinçli veya bilinçsiz oluşması anne babasının hatasıdır çocuk bunları hayatıyla ödememelidir diye düşünüyorum.

Bu son mesajımdır.....