Konu: Kürtaj
Mesajı Okuyun
Old 15-03-2010, 10:47   #45
avseher

Konu "kürtaj kadının hakkımıdır" sorusundan sapıp "tecavüz sonrası çocuk yaşatılmalı mı kütraj olunup öldürülmelimidir" sorusuna yönelmiştir. Konunun özüne dönülmelidir diye düşünüyorum. Acaba istatistik yapılsa kaç kürtaj vakıası tecavüz sonrası olan bebeğin hayatının sonlandırılması ile olmaktadır.?

Ayrıca bebek değil embriyodur görüşü savunulmuş.
Bir anne bebeğini en erken 4 yada 5 haftalıkta anlayabiliyor. Ve 5. haftada bebeğin kalp atışları duyulabiliyor. Bir arkadaşım 10 günlük bebeğin kalp atışlarını dinlediğinden bahsetmişti doğruluğunu bilmemekle 5 5 haftalık bebeğin kalp atışlarını duymaktayımdır. Kanunen 4 aylık olana kadar kürtaj hakkı varsa sizce kürtaj olunduğunda ; kolları, elleri oluşan kalp atışları duyulan size muhtaç bir canlının hayat bağlarını koparıp bebeği parçalamak sizce ne derece cinayet değildir sorarım. Bu konu insanın kendisini düşünmemesi gerektiği kadar hassas bir konu olup size hayat bağları ile bağlı bir canlının hayat bağlarının koparılması düşünülmemeli bile diye düşünüyorum.,

Büyük konuşmak istemiyorum ama sağlık konusu dışıdna kürtaja kesinlikle istisnasız hayır diyorum !!