Mesajı Okuyun
Old 18-03-2012, 22:23   #1
Konuk Acil Yardım Lütfen

Mutsuz Boşanma ve Mal Paylaşımı

Nolur bana yardım edin. Şu anda Avukat tutamıyorum, barodan avukat talep ettim, mal varlığım olduğu için yardım alamadım, mal varlığımda Mahkemenin tedbir kararı olduğu için bişey yapamıyorum.

1996 yılında Eşimle evlendik. mutlu bir evliliğimiz vardı. ancak son bir-iki yıldır eşimin davranışlarına tahammül edemez oldum ve sonunda eşimden ayrılmaya karar verdim, eşim anlaşmalı boşanmaya yanaşmadığı için bende evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını beyanla dava açtım, davam devam ediyor. iddialarımın bir kısmını tanık ifadeleri ile ispata çalıştım, Eğer Boşanma Gerçekleşirse acilen mal paylaşımı davası açacağım Yardım,

Bu arada eşimde bende devlet memuruyuz, eşimin memurluğu benden dört yıl fazla, gelir olarak da benden fazla maaş alıyor.

Mal Paylaşımında;

1- 2000 yılında aldığımız, Tapusu benim adıma olan ancak arsa parasının tamamının 01/01/2002 öncesi ve sonrasında eşim tarafından ödendiğini gösterir eşimin elinde belgeler (Banka Dekontları) mevcut.

2- Bu arsanın üzerine 2010 yılında kat karşılığı inşaat yapıldı ve bize burdan arsa karşılığı iki daire düştü, bir dairede kredi kullanarak biz satın aldık. dairelerin hepsinin tapusu benim adıma çıktı. ozaman aramızda problem olmadığı için eşim itiraz etmemişti.

3- Arsanın aldığımız tarihdeki değeri Onbin Lira idi, üzerindeki daireler ve bizim sonradan aldığımız daire ile birlikte değeri Üçyüzelli bin lira civarında oldu.

anladığım kadarıyla 01 Ocak 2002 sonrası edinilen mallar ortak, yukarıdaki durumda olan mallarımız nasıl paylaşılacak.
Yardımlarınız için çok teşekür ederim.