Mesajı Okuyun
Old 03-10-2018, 09:12   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba

avukatim olmadan devam eden bir bosanma davamiz var ve bu kasimda karar durusmasi olacak. ortak cocugumuzun velayeti de sozkonusu. dosya kapsaminda baba nin alma ihtimali yuksek gorunuyor.

burada sormak istedigim bir konu var.
bugun bi internet sitesinde avukatlarin vekili olmadigi 3 kisilerinde hakkinda acilmis baska bir davasi olup olmadigini gorebildigini okudum. esim kisa sure once bir feto sorusturmasi gecirdigini yakin cevresinden ogrendim. hatta nezarette kalmis 1 hafta.

burada

bu konuyu arastirmak istiyorum ve avukat tutsam esim hakkinda acilmis dava varmi nasil ogrenebilir ogrenebilirse detay gorebilir mi? yani dava konusunu. cunku dava acilmamista olabilir ve yanlis bir hareket yapmak istemiyorum.

ayrica feto den dava acilmissada daha durusma olmamistir diye dusunuyorum. suan tutukluda deil. eger acilan bir ceza davasi varsa ve ceza davasinda hic durusma olmadan ben esim hakkinda feto davasi acildigi gerekcesiyle aile mahkemesindrn velayetin babaya verilmemesini ve bu sebeple bana verilmesini isteyebilirmiyim?

cocugumun velayetini vermek istemiyorum. yardimci olabilirmisiniz. degerli bilgileriniz icin simdiden tesekkurler

Sayın konuk,
Boşanma davalarında velayet hususu, çocuğun üstün yararına göre şekillenir. Başta çocuğun yaşı olmak üzere birçok faktör velayetin belirlenmesinde önemlidir. Davanızı bir avukatla birlikte yürütmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca avukatların delil toplama hakları bulunduğundan, bu durum da davadaki taleplerinizi elde etme konusunda şansınızı arttıracaktır.