Mesajı Okuyun
Old 21-08-2013, 23:57   #1
smhmrl

Önemli Tazminat Davası Hk./Zamanaşımı

Merhabalar,2011 yılında eşimin isteği(zorlaması) üzerine hiç bir hakkımı istemeden eşimle anlaşmalı boşandık karar geldiğinde diğer haklarımı almak için (nafaka, tazminat ve ziynet eşyalarım) ben temyiz hakkımı kullanarak yargıtay a gönderdik dosyam yargıtayda iken eşimle görüştük ve bir dilekçe vererek boşanma yönünden temyiz etmediğimizi ve diğer haklarım için gereğinin yapılmasına dair talepte bulunduk, 28.12.2011 günü bu karar kesinleşmiştir boşanmamız gerçekleşti ama bu esnada dosyamız halen yargıtayda inceleme devam etmekte idi 2012 yılı Haziran ayında dosyam yargıtaydan geri döndü itirazım kabul edilmişti ve 26.09.2012 de tekrar duruşmamız oldu ve önceki anlaşmalı boşanmamız iptal edildi, nafaka tazminat ve ziynet eşyaları için yeniden dava açmam gerektiği söylendi avukat ücreti için uygun olamadığımdan dolayı bu zamana kadar tekrar davayı açamadım 20 gün önce Baroya başvuruda bulundum şuan avukat tayin edildi kendisi ile görüştük ama bana tazminat hakkım için dava açmaya tarihin geçtiğini söyledi resmen boşandıktan sonra 1 yıl süresi varmış ama benim resmi boşandığım tarihte dosyam yargıtayda idi itirazımın kabul edilip edilmeyeceği bile belli değildi ki o zaman ki avukatım bile süre konusunda beni uyarmadı benim sorum şu; 28.11.2011 tarihinde henüz dosyam yargıtayda iken boşanma gerçekleşti, yargıtaydan dosyam haziran 2012 yılında itirazım kabul olunarak geri döndü ve buna istinaden 26.09.2012 de duruşmamız oldu bunlara istinaden tazminat davasını açabilmek için en son duruşmanın tarihinin baz alınması gerekmez mi ya da şuan tazminat davasını da açabilirmiyim (Baronun bana vekil tayin ettiği avukatım var ama onunda bu konuda bilgisi yok net bişey söyleyemiyor sizlere yazıp bilgi alabileceğimi söyledim oda olur dedi)son duruşma tarihini baz alırsak dava açmak içinson 1 ayım mı kalmış olacak, lütfen bu konuda bana yardımcı olmanızı diliyorum, ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz, uzun bir yazı oldu anlayışınız için şimdiden çok ama çok teşekkür ediyorum, Saygılarımla...