Mesajı Okuyun
Old 21-09-2012, 11:46   #3
Av.Ali ÇİTİL

Alıntı:
Yazan Admin
Sayın Av.Ali ÇİTİL,

Öncelikle öneriniz için teşekkürler.

Türk Hukuk Sitesinin neden twitter hesabı, facebook sayfası yok soruları sık soruluyor. Bu soruyu genelde "Biz niye oralarda hesap açalım, twitter'la facebook gelsin, THS'de hesap açsın!" şeklinde cevaplandırdığımı arz ettikten sonra asıl sebebi belirtmek istiyorum: Facebook sayfası veya twitter hesabının bize THS'de yapamadığımız yeni bir işlev/yarar sağlamayacağına inandığımız için bu platformlara girmiyoruz.

Örneğin sizin verdiğiniz örnek olan twitter için konuşursak, bir twitter hesabımız olursa, o hesabı kullanarak bir takım bildirimler yapacağız. O bildirimleri bizim zaten ana sayfamızda, Site Haberleri alanında vs. yapma şansımız var. Üstelik twitter'ın aksine 255 karakterle vs. sınırlanmadan. Site ana sayfamızdan bir duyuru yaparak günde 70.000 tekil ziyaretçiye ulaşırken, aynı duyuruyu neden bir de twitter de yapalım soruna tatmin edici bir cevabımız olmadığı için böyle bir hesap açmadık bugüne kadar.

Bu durumda haklı olarak diğer siteler neden yapıyor diyebilirsiniz. Pekçok site internet nufusunun yoğun olarak bir araya toplaştığı twitter/facebook gibi platformlarda yer alarak, bu platformlardan kendi sitesine yeni ziyaretçi/üye akışını sağlamaya çalışıyor, o nedenle bu platformlarda yer almayı tercih ediyor. Türk Hukuk Sitesi olarak bizim ise böyle bir kaygımız veya hedefimiz yok.

Bu açıdan bir twitter/facebook hesabı açılması her ne kadar karşı olduğumuz bir durum değilse de, sadece işlevine/yararına çok inanmadığımız bir uygulama.

Ancak elbette konuyu burada tartışmak ve değişik görüşleri almak yararlı olacaktır, o nedenle gündeme getirdiğiniz için teşekkürler.

Sayın Admin;

Aslında THS üyelerinin birbirini takip etmeleri açısından düşünmüştüm.THS çatısı altında toplanmak kolay olur düşüncesiyle böyle bir öneri de bulundum.Kısa bilgi paylaşımlarının işimizi kolaylaştıracağını düşünüyorum.Örneğin İstanbul Adalet Sarayına benden önce gitmiş olan bir meslektaşımın atmış olduğu tweeti okuyup adliyenin gündemdeki duruşmalar nedeniyle çok kalabalık olduğunu öğrendim.Bir diğer meslektaşımdan trafiğin kapalı olduğunu öğrendim.Örnekler çoğaltılabilir.Aslında paylaştığımız anlık iletiler takipçilerimizin işini kolaylaştırmaktadır.Tabi arada karışık ruh halleriyle ilgili durumlar,üzüntüler,sevinçler de paylaşılmaktadır. Ben THS üyelerinin takipçisi olmaya çalışacağım.Takip edenlerin de her zaman takipçisi olacağım.

Saygılar