Mesajı Okuyun
Old 29-10-2010, 16:07   #7
Nur Deniz

Konular: 45,918, Mesajlar: 291,232, Üye: 27,595
Son Kayıt Olan Üyemiz : av.fadile kaplan

Bu kadar büyük bir sitenin üyesi olmaktan gurur duyuyorum.

Bu site sayesinde dost olduğum, bazı anları paylaştığım insanların olması, bir ile gideceğimi söylediğim zaman ''Biz varız!'' diyen çok sevdiğim Abilerin de olmasından son derece mutluyum.

Birçok tanıdığım üye var. Hatta isim aşinalığı nedeni ile, THS üyesi biriyle sohbet ederken ''........ kimdi?'' diyerek safça sormuşluğum sonrada o kişinin mesajını görünce gülümsediğim olmuştur.

Uzun yıllardır THS var, iyi ki var. Uzun zaman da olsun.

Bu kadar çok konunun açıldığı, yüzbinlerce yanıtın verildiği büyük bir sitenin idaresinin kolay olmayacağını lütfen hepimiz anlayalım. Forum alanlarında konu açarken, mesaj yazarken ilk başlıkta ilkeler zaten verilmiş, bunu okuduktan sonra, aykırı bir konuyu açmanın kime ne faydası olacak? Baştan konunun ya da konu içindeki yanıtların silineceğini kabul etmiş olmuyor muyuz?

Ancak,

Bu konunun açılmasına neden olan forumu baştan sona okudum, Sn Oğuzhan Dayar ın silinmiş olması olası (bilmiyorum silinip silinmediğini, farkettiğim konunun stajyer avukatların sorunları yönüne kaydığı) mesajının silinerek, mesajın konu ile ilgisi olmadığı yönünde açıklama yapılmasıdır.

Konu başlığı; ''Avukatların stajyerlerine esir muamelesi yapması.'' olmasa da, staj döneminden geçmiş, yanına stajer almış ve halen stajer avukatlar olması nedeniyle beni maruz görmenizi rica ederek ilgisi olduğunu düşünmekteyim. Konu buraya gelmiş olabilir, bu konu bir kaç mesajla çözülür ve asıl konuya geri dönülür. Bunun sakıncasını anlayamadım.

Sn Admin,

Google aramasında bir konu arandığında THS'nde ilk çıkacak konunun yalnızca o konuya has olmasını istediğinizi yazmışsınız. Geçmişte dağınık konular olması, bundan sonra aynı şekilde dağılabileceği anlamına gelmez, dediğiniz gibi. Hukuk sohbetleri alanında hukukla ilgili bir sorun üzerinde tartışılıyorsa, konu dağılmış denemez ki..

Her üyeyi şahsen tanımanız mümkün olmadığı gibi zorunlu da değilsiniz.

Ancak,

Forum yönetimi ile ilgili sıkıntılarımızı size bildirdikten sonra, yanıtsız kalmazsak, ya da doğrudan sizin müdahalenizi gerektirecek bir durum yaşanıyorsa, sizin üyelere (her zaman değil) bu konuda açıklama yapmanızın, forum yönetimi ile üyeleri karşı karşıya getirmeden çözülmesi mümkün olmaz mı? Yoksa, konu ile ilgili forum yönetimi ne derse, aynısını desteklemek yerinde mi olur? İstenilen en azından benim isteğim açıklama yapılmasına izin verilmesi yönünde, kişiler arasında çok büyük sıkıntılar yoksa, kişisel sorunların insanların kendi arasında çözmesi yönündedir.

Evet, şikayet butonu var, her üye kullanabilir. Ama bunu kişisel olarak kendi görüşüne aykırı değil de THS kurallarına aykırı mı diye düşündükten sonra yapılması uygundur kanaatimce.

Sn Aladağ'ın yazdığı;
Uygulamada birlik olmayışı iki ayrı görünümde gerçekleşmektedir:
- Bazı konulardaki mesajlara müdahale edilip edilmeyişi.
- Bazı üyelerin mesajlarına müdahale edilip edilmeyişi.

bu görüşlere aynen katılıyorum.

Siz örnek vermeyin dediğiniz için örnek vermiyorum.

Yine bu konu başlığını fırsat bilerek, forum yönetimi, sizin ve uygulanabilir istekleri olan üyelerin sorunları belli bir alanda tartışması yönünde önerim olacak. Kabul görür görmez ayrı mesele.

Hakaret, siyaset-din, başkasını rahatsız edici bir şey yoksa, ilintili konularda üyelerin fikrini düzgün bir şekilde yazmasından yanayım.

Saygılarımla.