Mesajı Okuyun
Old 02-07-2009, 14:50   #34
ndl

Alıntı:
Yazan Alican MERT
Ankara Hukuktan çıkan tüm arkadaşlarda hakim,savcı ya da başarılı birer avukat olarak çıkmıyorlar.Elbet ki önemlidir kişinin kendini geliştirmesi.DAÜ'lüler için; eğer ki jet copy ile ders geçerseniz,ileride meslektaşlarınızla konuşacak sözünüz olmaz.Sadece not tutan arkadaşların,not sonlarına yazdıkları anlamlı anlamsız özlü sözler kalır aklınızda.Kitaptan çalışırsanız konuyu bütünleyici yan bilgilere de sahip oluyorsunuz.

Birazda hatayı kendimizde arayalım.Burası dost meclisi olmuş.Fakülteye ilk kez giren biri bizim amfileri görse ne düşünür?Bİr üniversite öğrencisine yakışır şekilde mi bırakıyoruz?Her taraf su ve bardak şişesi dolu.20'li yaşlara gelen birisi,halen karşısındakine nasıl hitap edeceğini öğrenememişse kusura bakmayın ama burada ne fakültenin ne de akademisyenlerin suçu vardır.

Fakülteden hiç başarılı kimseler çıkmamış olsaydı dediklerinize katılmamak için bir neden olmazdı.Ama geçmişte çok kıymetli hukukçular vermiş bu fakülte,umuyor ve inanıyorum ki gelecektede başarılarına devam edecektir.

Sayın Alican MERT,ben bu sene Daü'den mezun oluyorum.Ben illa ki AÜ'den mezun olan hukuk öğrencilerinin hepsinin çok başarılı olduğunu iddia etmiyorum.Ama kusura bakmayın benımde hiç hoşlanmadığım şeylerden biri jetcopy notlarından çalışmak.Ama bu sizin elinizde değil.Benim de görüşüm, her zaman kitaplardan çalışılması gerektiğinden yanadır ama malesef siz DAÜ'de herhangi bir sınava jetcopy notlarından değil de, kitaplardan çalışacak olursanız o sınavdan kalma olasılığınız %100. çünkü bu okulda hocaların çoğunluğu kitaba tabi değil.Ben burada sizden daha eskiyim ve bana hiçbir sınavınıza jetcopy notlarınızdan çalışmadığınızı söyleyebilir misiniz?Evet, çalışmadım dersenizde kendinizi kandırmış olursunuz.
DAÜ'den de başarılı hukukçuların çıkması pekala mümkün,tabi ki, herşey insanın kendisinde biter.Ben her ne kadar iyi eğitim almış olmasam da bu bir yana çekilip,bildiklerimle ve öğrendiklerimle idare edeceğim anlamına gelmiyor. Kendimi yetiştirmek için elimden geleni yapacağım ama siz de takdir edersiniz ki, sağlam temelli bir bina daha uzun süre ayakta kalır.Ben hala DAÜ'nün iyi eğitim vermediğini ve sağlam bir temelin üzerine basmadığımız konusunda iddialıyım.Ama yapılacak tek şey,o temelli kendi çalışmalarımızla,kendi deneyimlerimizle sağlamlaştırmaktır.Şu an sanırsam 1.sınıf öğrencisisiniz, ne demek istediğimi 3.sınıfa geldiğinizde anlarsınız.çünkü hukuk fakültesinde okuduğunuzu 3.sınıfta anlarsınız ve o zaman bana hak vereceğinize eminim.saygılarımla.