Mesajı Okuyun
Old 25-03-2007, 17:21   #1
Admin

Varsayılan Deniz Hukuku ve Deniz Ticareti Hukuku Çalışma Grubu Hakkında Görüşler

Merhaba,

Birkaç üyemiz deniz hukuku ve deniz ticareti hukuku ile ilgili bir çalışma grubu açılması önerisinde bulundular. Ben de kendilerinden konuyu bu forumda tartışmaya açmalarını istediysem de, henüz onlar konuyu açmadığından ben açmak istedim.

THS içinde yeni çalışma grubu önerilerine her zaman sıcak bakıyoruz. Ancak böyle bir karar almadan önce bu grupların faal olacağından emin olmak istiyoruz. HÇG'lerden beklentimiz yüksek üye sayısına sahip olmaları da değil. Üye sayısı az dahi olsa, grup birbirini tanıyor, birarada çalışıyor, birşeyler üretiyor ve bir sinerji yaratıyorsa THS olarak böyle bir çalışma grubunu açmaktan ve desteklemekten mutluluk duyarız.

Ancak çalışma grubuna giren üyeler 15 gün sonra sıkılıp bir daha uğramıyor, birbirlerini tanımıyor, grup koordinatörü üye onaylamak dışında hiçbir organizasyon ve çalışma planı yapmıyor ve grup alanı da sadece konuyla ilgili bir forum alanı olarak kullanılıyorsa, açıkçası bu alanda HÇG açmaya sıcak bakmıyoruz.

Bu açıdan Deniz Hukuku ve Deniz Ticareti Hukuku Çalışma Grubu için görüş, öneri ve dilekleri almak isterim:

1- Böyle bir grubun Ticaret Hukuku içinde açılması mı daha iyi olur, yoksa ayrı bir gruba ihtiyaç mı var? (Ticaret Hukuku HÇG üyeleri ve koordinatörümüz bu konuda neler düşünür?)

2- Böyle bir grubu hangi üyelerimiz katılmayı düşünür?

3- Bu grubun nasıl bir çalışma planı ve grup organizasyonu yapar? Neler üretir, ne kadar aktif olur?

Bu grupla ilgilenecek üyelerimizin görüş bildirmelerini rica ederim.