Mesajı Okuyun
Old 19-10-2016, 15:25   #1
Konuk

Varsayılan çocuk teslimine muhalefet

Merhaba,

öncelikle yaptığınız bu önemli paylaşım ortamı ve destekleriniz için teşekkür ederim.

eşimle boşanma davamız sürüyor, son karar verildi ancak henüz tebliğe çıkmadı, velayet bana verildi. ara karar da tedbiren de bana verilmişti. baba yaz tatilinde ve sömestri tatilinde gelip çocuğu alıyordu. aramızda 1000 km lik bir mesafe olduğundan diğer görüş günlerinde gelmiyordu. ancak ben çocuğu annemlerin evinden değil de başka bir ilçeden teslim ediyordum. tutanakla teslim ediyor ve tutanakla teslim alıyordum. tutanaktada teslim ettiğim ilçenin adı yazıyor. ancak mahkemece belirlenmiş bir teslim yeri yok. başka yerde teslim etmemin sebebide orada başka birisiyle evlilik yapmamdan kaynaklanıyor. (resmi evlilik değil) şimdi baba annemlerin oturduğu yere gidip benim orda hazır etmediğimi polis e tutanak tutturup sonrasında çocuk teslimine muhalefet ettiğim gerekçesiyle dava çılabilir mi? açılsa bile eski tutanakları gösterip sürekli bu yerde teslim ediyordum ama çocuğu benden alabilmek için bu yola başvurdu benide aramadı arasa istediği yerde hazır ederdim diyebilir kendimi savunabilir miyim? sadece 1 kez tutanak tuttursa yeterli olur mu? yoksa tekrar etmeyen olay denilip bu davanın kapanmasını sağlayabilir miyim?