Mesajı Okuyun
Old 11-07-2013, 20:38   #4
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Aytek
Sayın meslektaşlarım,
Çok araştırdım fakat bir yol bulamıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum..
Müvekkilin babası işyeri vasfındaki taşınmazını 1993 Yılında kiraya vermiş. Müvekkilin babası ölmüş, kirayı bir süre mürasçıları almış, daha sonra da taksim ile müvekkilime taşınmaz kalmış. 1993 Yılından beri kiralayan sıfatında olan kiracı ise hala taşınmazda. Müvekkilim, işyerindeki kiracısının tahliyesini istiyor. Ben de BK. 347 çerçevesinde 3 ay önceden ihtarname çekmek suretiyle 10 Yıldan fazladır taşınmaz kirada olduğu için tahliye davası açtım.
Davalı vekili ise, husumet yönünden yaptığı itirazlarda, müvekkilinin 2009 dan sonra ticari faaliyetinin bulunmadığını belirtmiş ve kiraları eşi adına yatırtmıştır. Hakim de husumet nedeniyle davamızı reddetti.
Temyiz etsem, çok vakit alacak.. Temerrüt nedeniyle takip başlatmak istesem ödemedikleri kira bedellerini davalı tarafın ödeme gücü var..
Sizce hangi hukuki yolu seçmeliyim değerli meslektaşlarım??

Elinizde kiracı koca ile yapılmış bir kira sözleşmesi varsa veyahut kira akdinin koca ile yapıldığını ispatlayabiliyorsanız kararı temyiz edin derim.

Böyle bir ilişkiyi ispatlayamadıysanız eğer, belli ki mshkeme son 3 yıldır kira ödediğini ispatlayan eşi kiracı varsayıp, husumetten reddetmiş.