Mesajı Okuyun
Old 17-12-2008, 16:14   #70
av.sally

Eşine tokat attı, 5 ay hapis cezası aldı

Aksaray'da eşine attığı tokat yüzünden 5 ay hapis cezasına çarptırılan genç, cezası 2.5 ay kamuda çalışma yükümlülüğüne çevrilince belediyede taş döşemeye başladı.

Döner ustası Kamil Ünal (23), eşi Gülnur ile 4 yıl önce görücü usulüyle evlendiğini, şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrılmak istediğini, ancak ayrılmak istemeyen eşi ile aralarında sürekli tartışma ve kavga yaşandığını söyledi.

Boşanmak istediği eşi ile yaptıkları bir tartışma sonrası eşinin bayıldığını, yere yığılan eşini ayıltmak için tokat attığını savunan Ünal, şunları kaydetti:

“Şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşimden ayrılmak istedim. Ancak eşim iş yerime gelerek sürekli beni rahatsız ediyordu. Benimle barışmak için yanıma gelmişti. Yeniden biraraya gelmek istediğini söylediği sırada baygınlık geçirdi. Ben de yanımdaki arkadaşımla birlikte ayıltmaya çalıştım. Ayıltmak için yüzüne birkaç kez tokat vurdum. Ayıldıktan sonra hastaneye gitmiş ve 'dayak yedim' diye rapor almış, benden davacı olmuş. Mahkeme bana 5 ay hapis cezası verdi. Daha sonra bu cezayı 2.5 aylık kamu kuruluşunda çalışma yükümlülüğüne çevirdi.”

Yükümlülüğünü Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde yerine getirmeye başlayan Ünal, eşi ile bir araya gelmeyeceğini belirtti.