Mesajı Okuyun
Old 19-07-2014, 21:38   #1
law in law

Varsayılan kasko değerinin piyasa değerinin altında olması - maddi hasarlı trafik kazası

Sayın meslektaşlarım, bu hafta maddi hasarlı bir kaza yaptım. Kusurun tamamı karşı tarafta. Ben yeşilde geçiyorum kırmızıda gecen araca çarptım ve aracımın ön tarafı ağır hasar aldı. çekici ile servise gönderdim. Kasko sigortama ihbar yaptım eksper serviste inceleme yapmış önce cep telefonuma mesaj geldi 7 gunde yapılacak diye bana 1 haftalığına araba verdiler. Dün eksper aradı yetkili servisin talep ettiği tamir bedeli çokmuş aracı perte ayıralım dedi.
Benim arabam 8 yaşında .Piyasa değeri 38 bin civarında ve 70.000 km de. temiz bir araç. şimdiki poliçelerde kasko değeri yokmuş eksper 29 bin civarı bir rakamın kasko tarafından ödenebileceğini söyledi.
Ben kaskonun verdiğini alsam ibraname imzalattırılacak kalan zararım için karşı tarafın sigortasına zmms den dava açsam ve sürücü ile işleteni de davalı göstersem kasko dan aldığım para açacağım davada ibra var diye red sebebi olur mu?.Kasko şirketine karşı seçeneklerim neler? Gecikmeden zarar tespiti-pert mi değil mi diye tespit davası açsam işime yarar mı?
İlk defa ağır bir kaza yaptım. Ne yapmalı.hurdasını ben alsam dışarda baska yaptırsam . zira arabam hala cok iyi ve ben arabamı seviyorum. yeni bir araba almam şimdilik zor. bu işten en az zarar görerek nasıl çıkabilirim.
Hem bir meslektaş olarak hem de bu işler nasıl olur en akılcı çözüm nedir. gerek özelden gerek buradan mesajla yardım ederseniz çok sevinirim.
saygı ve selamlar.