Mesajı Okuyun
Old 12-02-2002, 01:03   #1
Kooperatifzede

Varsayılan kooperatiflerde uyuşmazlık durumlarında hangi mahkemeye dava açmalıyım

Merkezi Eskişehirde bulunan ECZAKOOP'a üye iken(benim eczanem Antalya da) 1999 yılı kasım ayında üyelikyen istifa ettim. KOoperatif Haziran 99 ve aralık 99 da iki ayrı genel kurul yaparak bir takım kararlar almış.Genel kurul toplantılarına asaleten ve vekaleten katılanların sayısı tüm üyelerin yarısından bile az ve bunların salt çoğuluğu ile kararlar alınmış.
Bu iki genel kurul kararalarının tutanakları tek nüsha halinde 2000 Ocak ayında bana tebliğ edildi.
Bu genel kurul karaları; Eczane sahibi tüm üyelere (kooperatifin eczane sahibi olmayan üyeleri de var) 360 milyon lira katkı payı alınmasını içeriyor.
Ben bu parayı ödemedim. Gerekçelerim ise;
1-Benim genel kurul kararlarına yasal süre içerisinde itiraz etmem mümkün değildi çünkü karar tutanakları 1 aylık süreden geç elime ulaşmıştı.
2-Bir kısım üyelere ayrıcalık tanınmış eczanesi olmayan üyeler ek ödeme yükümlülüğünde kapsam dışı bırakılmıştı
Son durum muhtemelen beni mahkemeye verecekler. Beni Eskişehir mahkemelerine mi yoksa Antalya mahkemekerine mi dava edecekler? Hangi mahkemeler davaya bakar? Benim böyle bir durumda davayı kazanma şansım nedir. Bana ne önerirsiniz..
Tüm ilgililere şimdiden teşkkür ederim. saygılarla

29-07-2000 20:11:35