Mesajı Okuyun
Old 26-05-2009, 21:42   #48
Av. Mehmet Aslan

Alıntı:
Yazan Zehra Ekizo
Devletler hocası barajla ilgili bir şey söylemedi daha malesef.Asistanın söylediğine göre 1.dönemki konulardan %25 oranında soru soruluyormuş.Perşembe günü geçen senenin final sorusunu çözecek.Oradaki puanlamaya bakınca 1.dönemki konular 35,2.dönemki konular 75puan.Sağolsunlar 110 puan üzerinden değerlendiriyorlar.

6.ve 7.bölümden sorumlu tuttuğu kitap İlyas Doğan ın kitabı.Reyhan hocanın anlattığı ve fotokopiye verdği bütün konulardan sorumluyuz;sadece 1.dönem bıraktığı ideolojiler fotokopisinden sorumlu değiliz.Barajı çekmeyeceğini söyledi.Sınıfın genel ortalaması iyiymiş ona göre

Ticaretle ilgili söylentiyi yani geçirecekmiş,temizleycekmiş söylentisini ilk defa sizden duydum.Arkadaşlarıma da sordum ama böyle bir duyum almadıklarını söylediler.Sanmıyorum yani malesef .Hocanın söylediği tey şey şu:"Sorumlu olduğunuz 3kitap ve fotokopiler var.İyi çalışın.".Eğer ALES e girdiyseniz puan durumunuza göre not ekleyecek.75-80arası 5puan,80-85arası 10puan,85 ve üstü 15 puan olarak yansıyacakmış finallerimize Ticaret dersinde.

Final ve bütle alakalı olarak;İş dersinde her ikisi de test olacak ve baraj 50.40soru soracakmış örneğin;15biraysel iş hukuku,15sosyal güvenlik,10da sendikalar hukuku olabilir dedi.Bütünleme de böyle olur sanırım.
İcra dersinde hiç bir şey söylenmiyor baraj dahi belirtilmedi daha.Sadece olay olacağını biliyoruz.
Diğer dersler de aynı malesef .Bilgim olduğu zaman sizlere ulaştırmaya çalışacağım inşaallah.

Hepimize başarılar...

Vay be demek ki bu temizlik hikayesi de şehir efsanesi çıktı Ara ara böyle asparagaslar oluyor hukuk fakültesinde, ne diyelim bir nevi aç tavuk-buğday ambarı ilişkisi.

Verdiğin bilgiler gerçekten çok değerli, teşekkür ediyorum.