Mesajı Okuyun
Old 17-05-2009, 04:08   #33
Zehra Ekizo

Alıntı:
Yazan Mehmet Aslan
Devletler tam olarak nasıl olay soracak? Karar tahlili üzerinden mi, yoksa bildiğimiz olay mı? Şu ana kadar pratik yaptırmıştır herhalde. Çözümlü pratikleri Makroda falan bulabilir miyiz?

Bir de şu ticarete nerelerden çalışıyorsunuz? Hoca daha çok nelere ağırlık veriyor? Birinci döneme çok asılmak gerekiyor mu? Yoksa ikinci dönem konularına mı daha çok çalışalım?

Diğer derslerle benzer sorunlar var. Mesela İcra-İflas'a nasıl çalışıyorsunuz? Kuru'yu tekrar etmek mi daha faydalı olur, yoksa teorik kısmı yüzeysel geçip Ömer Hoca'nın pratik kitabına mı ağırlık verelim?

Son sorum aslında tüm dersler için geçerli; hocaların atladığı, muaf tuttuğu, kısaca geçip üstünde durmadığı konular var mı? Varsa hangi kitaptan hangi sayfalar arası?

Önceki verdiğiniz bilgiler için de ayrıca teşekkürler.
Devletler hocası karar olarak olay soracak.Çünkü pratikleri öyle çözüyo.Çözümlerini makroda bulabilirsiniz sanırım not veren arkadaş oraya veriyor olmalı.
Ticaret hocasının az ağırlıklı çok ağırlıklı dediği bir alan yok malesef .Şunu söylüyor çalışmanız gereken 3kitap var:Fırat Öztan,Poroy/Tekinalp ve Kendigelen in çek hukuku kitabı.Birde fotokopiye bir sürü karar,makale ve not bıraktı bunlardan da sorumlu olacakmışız .
İcra da Kuru nun kitabını okuyorum şu an daha ilk tekrarı bile bitiremedim malesef .Ben Hakan hocanın pratiklerine girmeyi düşünüyorum ne öğrenirsem orada öğrenirim;çünkü 2.dönem derslerine girmedim hiç.Pratiklere ağırlık vermek en iyisi olacaktır bence.
Genel kamu dersinde kitaptan sadece 6.ve 7.bölümlerden sorumluyuz.1.dönem olduğu gibi fotokopiye notlar bırakacak pazartesi bunlardan da sorumluyuz.
İş hukukunda Fatih hocanın İş ve Sosyal Güvenlik kitabını almışsınızdır.Oradan 316-345arası yok.Bir de son kısım olan bireysel emeklilik sınava dahil değil.
Ceza hocası 2.dönem sanık,müdafi,deliller,ispat,koruma tedbirlerini işledi.Şimdi de kanun yollarını işliyor.Ben de kitap yok eğer başka konular varsa onlar dahil değildir sanırım.Çünkü 1.dönem sadece derste anlattıklarımdan sorumlusunuz demişti.
Miras dersinde hoca mirasın reddine geldi.Ama ders işlemeye devam edecek mi bilmiyorum.Öğrendiğim anda sizleri bilgilendiririm inşaallah.
Yeni gelişmeler olursa tekrardan haberdar ederim kısmetse.

Hepimize sınavda başarılar diliyorum.Son sınavlarımız olur inşaallah