Mesajı Okuyun
Old 05-11-2010, 00:36   #14
praeses

Yanıtlarınız için öncelikle herbirinize teşekkür ederim. Israrım şundan, sanırım diğer Barolarca sorun teşkil etmiyor fakat Ankara Barosu CMK görevlendirmelerinde vekalet ilişkisi kurmak konusunda oldukça titiz davranıyor. CMK seminerinde bu husus ele alındığında, yalnızca etik bulunmadığından dolayı üstünde durduklarını sanmakla beraber uygulamada da sorun teşkil ettiğini çok defa gördüm. Davayı ücretsiz takip etmek istememiz halinde Baro'ya bildirme şartımıza kıyasla, acaba somut olayda da Baro'ya başvurma imkanım var mı diye araştırdım ve CMK Merkezi Başkanı'na kadar talebimi ulaştırdım. Fakat tahmin ettiğim gibi, şayet mahkeme zorunlu müdafii talep ederse o zaman beni görevlendirebilme ihtimalleri olduğunu, bu halde CMK sıramı bu görevlendirmede kullanmış sayılacağımı ifade ettiler. Benim için asıl önemli olan kısım ise- ancak duruşma esnasında netlik kazanabileceği, fakat ilk celsenin tutuklu müvekkilin ailesi için riske atılamaması oldu. Dosyayı yeni alan meslektaşımın, kapsamlı olarak inceleme imkanının kısıtlanmaması adına. Tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım.