Mesajı Okuyun
Old 21-05-2012, 14:38   #1
Konuk

Varsayılan Eşin Tek Başına Evlat Edinmek İstemesi/Kötü Muamele/Boşanma

merhaba sayın ilgili, ben 1 yıldır evliyim. yalnız eşim ve kayınvalidem beni şüpheler içinde bıraktılar.Evlenmemize bir ay kala kayınvalidem eşime telefon açtı; annesinin çok yakın bir arkadaşının kızı trafik kazasında ölmüş, bu kadının 9 yaşında bir oğlu varmış. kayınvalidem eşime ne olacak bu çocuğun hali diye sordu. Eşimde ne olacak canım biraz para gönderip yardım ederiz dedi. o zaman bu konuyu önemsemedim. ama balayından döner dönmez eşim bana bu çocuğu evlat edineceğini söyledi şok oldum. bişeyde diyemedim ne yapabilirdim ki. Bu çocuğu evlat edinmek isteyen eşim benden çocuk sahibi olmamak için çok sıkı korunmaya devam ediyor 1 yıldır. kayınvalidemde benim bir çocuk sahibi olmama sıcak bakmıyor. ben bu çocuğun eşimin evliliğimizden önceki bir ilişkisinden olduğunu düşünüyorum.bunun için ne yapabilirim. nasıl ıspatlayabilirim. boşanmakta istiyorum çünkü eşimle güya severek evlenmemize rağmen, evlendikten sonra bana kötü davranmaya başladı. beni kendine eş değilde bir hizmetçi olarak almış sanki. o çocuğa yardım için benim maaşımdan da para istedi ben kabul etmedim. eşim her fırsatta bana hakaret ediyor beni hatta ailemi aşağılıyor. onun ve ailesinin kibirlerinden ve ukalalıklarından yıldım. ayrıca eşimin antidepresan haplar kullandığını farkettim. ne zamandan beri içiyor onu da bilmiyorum.evimiz kurulurken ihtiyacımız olan şeyler için para harcamak istemeyen eşim annesini ve kardeşlerini yurtdışlarına tatillere gönderiyor onların lüks yaşamaları için tüm gelirini sarfediyor. bana da boğaz tokluğuna hizmetçi muamelesi yapıyor. bir yıllık evliyim. aylık maaşla çalışan birisiyim. üzerime hiçbir mülk ya da hesap vs. yok. Yalnız eşimin üstüne 400.000 tl. değerinde bir dairesi var. evlenmeden önce babası satın almış. lütfen yardım edin ne yapmam lazım. bu doğrultuda boşanmak istersem sonuç ne olur ? iyi günler dilerim.