Mesajı Okuyun
Old 22-01-2003, 21:51   #5
Av. Adil Giray ÇELİK

Tartışmayı İzleyen ve Katkıda Bulunan
Değerli Meslektaşlarıma,

Konuya ilişkin Sn. Fatma Çamlıbel in söyledikleri not edilmediğinden aynen aktarılamamıştır. Sn Çamlıbel in konuya ilişkin görüşü özetle;
"Yargıçların tüm vatandaşlarla ve avukatlarla sınırlı iletişim kurmasına ilişkindir."

Sn Çamlıbel in TBB Hukuk Kurultayında Sn. Av. Tuncer Yılmaz ın sorusuna yanıtı konuşmanın deşifre metnine ulaşıldığında daha sonra aktarılacaktır.

Bu arada TBB Yönetiminin yıllardır muhaliflerinden biri olarak yapılan toplantının çok yararlı ve yerinde bir toplantı olduğunu belirtmek isterim. Kurultayın, TB Birliği tarihinde mesleki anlamda mesleğe somut katkısı olan en yararlı Hukuk Kurultayı olduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada toplantıya katılanlar TBB Birliğinin ve biz avukatların konuklarıdır. Eğer önceden tüm katkı sağlayanlara plaket verilmesi kararlaştırılmış ise kurultaya bildirisi ile katkı sağlayan Sn Çamlıbel'e de plaket verilmesi doğrudur, yerindedir.

Sn. Çamlıbel ve aynı görüşteki Sn Bürokratlar mutlaka isimlerini açıklamadan seslerini ve nefeslerini çıkartmadan ve çaktırmadan bu görüşmeyi ve tartışmayı izlemektedirler.

Sn Çamlıbel ve Sn Bürokratlar T.B.Birliğinin verdiği plakete her baktıklarında, bu tartışmaya gelen her görüşü izlediklerinde sahip oldukları düşüncelerini bir kez daha sorgulayacaklar, değerlendireceklerdir.

Aslında Çamlıbel bir çok bürokratın beyninde bastırdığı, gizlediği düşüncesini açıklıkla ifade etmiştir. Ve o sırada salonda bulunan öğretim üyeleri ve avukatlardan da yeterli tepkiyi almıştır.

Ben kendi adıma yıllardır gizlenen ve bastırılan böyle bir görüşü ve düşünceyi ortaya çıkarttığı ve tartışmaya vesile olduğu için Sn Çamlıbel e ve teşekkür ediyorum.

Bu tartışmanın yaratıçısı TBB Disiplin Kurulu Üyesi ve Denizli Barosu Önceki Dönem Başkanlarından Meslek Ustamız Av. Tuncer Yılmaz dır. Kendisine böyle bir gerçeği ortaya çıkarttığı için şahsım ve mesleğimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

Sn Çamlıbel'i bizler bu gün ve yarın değerlendireceğiz.
Tarih ise ilelebet...

Selam ve Saygılarımla
Av. Adil Giray Çelik