Mesajı Okuyun
Old 29-07-2011, 12:00   #10
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Admin
Sayın Av.Suat Ergin,
Eğer bir Adliyenin tapusu Cumhuriyet Başsavcılığı adına çıkartılıyorsa, benim değil, Adalet Bakanlığı ve Cumhuriyet Başsavcılığının utançtan kıpkırmızı olması gerektiğini düşünüyorum.

Bir adliyenin "idaresinden" sorumlu olmakla, mülkiyetine sahip olmak ve hatta kendi makamının ismini Adliyeye koymaya cesaret etmek arasında ciddi bir fark olduğu görüşündeyim.

Eğer ülkemizin Adli sistemi İddia makamlarının "kendilerine ait Adliyelerini" kuracak "düzeye" ulaştıysa, Savunma Erkinin de kendi adli teşkilatlanmasını yapma zamanı gelmiş olabilir.

Doğrusunu isterseniz ben bu isimlendirmenin mizah konusu yapılamayacak kadar ciddi bir olay olduğu görüşündeyim, zira bu isimlendirmenin zımnen işaret ettiği sonuç yargı erkleri arasındaki eşitliğin ortadan kalkıp, bir hiyerarşinin doğduğu ve adliye teşkilatının mülkiyetinin de bir erke tek edildiğidir ki, bu da bana göre oldukça ciddi sonuçları olan bir konudur.

Yazdıklarınıza katılıyorum. Ancak koyulaştırdığım bölüm için açıklama yapmak istiyorum. Ben "mizah" değil, "kara mizah" yapmak istedim. Demek ki, becerememişim.

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben Adliye tapusunun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ait olduğundan eminim. Değilse, neden böyle bir isim konulsun ki?