Mesajı Okuyun
Old 09-03-2007, 02:31   #34
cesur_yürek

Karar Anlayana ..

Alıntı:
Yazan NAZ80
kesinlikle fırsat eşitliğine aykırı bir durum olduğuna inanıyorum.Çok akıllı değilsin paran var hukuk okuyabilirsin.Çok akıllı değilsin paranda yok hiç bişe olamazsın.. bu kadar basit.. Gece gündüz ders çalışıp devlet üniversitesinde okuyanlarada haksızlık....Bu kadar zor ve emek isteyen bir meslek
bu hale gelmemeliydi... Nerde eşitlik, özel üniversitede okyan arkdaşlar......

Aslında cevap vermenin bir anlamı yok ama madem ki bukadar iddialı yazmışsın 2-3 cümle cevap verelim.Evt üni sınavına hazırlanırken belki kişi gece gündüz ders çalışıyor olabilir ama üniye gidildikten sonra dediğin gibi ders çalışan öğrencilerin olduğunu sanmıyorum(bazı devlet ünileri hariç) .Özel ünide okuyanların gece gündüz tavla mı oynadığını sanıyorsun ? Öyle bilmeden etmeden konuşmakla bu işler olmuyor.Ayrıca çalışan adam devlet üni özel ünide olduğuna bakmaz çalışır fazla çalışmasına gerek duymasa bile kendisini geliştirme amaçlı çalışır.Arkadaş devlet üni olsun özel üni olsun çok çok % 30 bilgi vermiyor mu ? Hukukun h si öğretiliyor ünide. Gerisi ,staj ve meslek yaşamında kişinin çalışmasına ,zekasına, araştırmasına ,pratikle teoriği bütünleştirmesine vs gibi kriterlere bağlı değil mi ? Tamam iyi bir eğitim aldım hukuk bitti mi diyorsun ? Ayrıca iyi eğitim aldığına inanıyorsan neden özel ünide okuyanlardan ya da mezun olanlardan çekiniyorsun ? Başarınla farkı gösterirsin ...Velhasıl Hukuktaki eğitim hukukçu yaşadığı müddetçe sürer Bu sadece okul yıllarıyla değerlendirilemez.Evt her yerde hukuk fakültesi açılmış çok mezun veriyor bu konuda haklısın ...