Mesajı Okuyun
Old 02-02-2009, 20:02   #13
tancell

Alıntı:
Yazan persona
Meslek örgütümüze bu anlamda büyük görev düşmekte aslında, bu toz duman arasında Barolarımız Üyelerini korumak veya en az zararla işi kapatmak için neler yapabilir ?

1-Kredileri değil bireylere birbirlerine bile vermeyen Bankalarla oturulup zorlanan meslektaşlarımıza çok uygun faizli krediler vermeleri konusunda baskı yapılabilir.

2-Bu dönemde işini kaybetmiş meslektaşlarımıza ücretsiz kurslar verilebilir, onların iş arama süreçlerinde kendilerini yetiştirmelerini sağlamak açısından , örneğin yabancı dil kursu.

3-İşini kaybetmiş avukat sayısı çoğaldıkça bunu fırsat bilebilecek firmalara-çünkü hepimiz biliyoruz bu dönemlerde insanlar daha savunmasız oluyorlar- karşı bir mücadele başlatılabilir ve bu tür firmalar ve hukuk büroları herhangi bir sömürü yapmaları durumunda karşılarında Baroları görmeleri sağlanabilir.

Bu liste daha da uzayabilir , bunlar ilk aklıma gelenler...

Bir parantez açarak,geçen bir haber bültenin de ATO Başkanı çıktı ve üyelerine haksız yere kredi vermeyen bankalar olursa onları ifşa edeceğini ve üyelerinin haklarını korumak için elinden geleni yapacağını söyledi, hatta kasasında parayı üyelerine kredi olarak kullandırmak için bankaya yatıracağından bahsetti...

Benim de aklıma hemen doğal olarak Barolar Birliği ve Barolarımızın ellerindeki paraları bu kriz ortamında nasıl değerlendiriyorlar sorusu takıldı?

Özetle, ben Bu finansal krizi enine boyuna tartışma taraftarıyım, eminim sonunda hepimiz kazanacağız...

Saygılar.

Cmk ücretlerinin dahi tahsilini sağlayamamakla birlikte aidatlarını ödeyemeyen meslektaşları baro levhasından silmekle ve yönetim kurulu kararını cumhuriyet savcılıklarına bildirmekle tehdit eden barolar mı krizde meslektaşlara yardım edecek?
Avukatsanız meslek örgütünüz bakımından kağıt üstünde meslektaşsınız ama gerçekte meslekYaş!!!
Saygılar bizden