Mesajı Okuyun
Old 16-03-2010, 15:36   #21
c-lem

merhabalar ben Çilem Yaka, bir konuda sizlerin yardımınıza ihtiyacım var. Ben şuanda avukatlık sıfatına nail olmamış hatta stajada başlamamış yeni mezun bir hukukçuyum, bu nedenle bazı konularda eksik durumdayım. Sizlere sormak istediğim kafama takılan bi durum var; şöyle ki,bir aile babasının çeşitli illerde bazı gayrimenkulleri ve bankada belli bir miktar parası olduğunu varsayarsak ve bu aile babası ailesi için değil de akrabaları yani abi, abla, kardeş ve onunların çocukları için bu malları ve parayı harcamayı düşündüğünü zannediliyor olsa ki, bu konuda bir çok belirti göstermekte olduğunu belirtmek isterim, bu durumla ilgili olarak söz konusu gayrimenkuller için tapuya anne tarafından şerh verilmesi halinde anneden habersiz yada izinsiz aile babası hiçbir şekilde satış işlemi yapamayacağı konusunda bir bilgiye sahibim aynı zamanda yine söz konusu bankadaki para ile ilgili olarak parayı aile babasının adından anne adına çevirmek ve malların himayesini anne anneye verebilmek için baba hakkında kıstlılık kararı alabilmek için heyet raporu gerektiğini biliyorum acaba bu konulardaki bilgilerimin doğruluk derecesi konusunda yardımcı olabilirmisiniz ve varsa başka herhangi bir yol önere bilirmisiniz, teşekkürler iyi günler.