Mesajı Okuyun
Old 30-05-2011, 17:22   #24
av.özkan

benim aklıma takılan bir mesele de şu dğerli meslektaşlarım. kanunda diyor ki "İdare ve malik arasında uzlaşma sağlanamadığı takdirde, uzlaşmazlık tutanağının tanzim edildiği veya ikinci fıkradaki sürenin uzlaşmaya davet olmaksızın sona erdiği tarihten itibaren üç ay içerisinde malik tarafından sadece tazminat davası açılabilir. " şimdi elimde bu şekilde bir dava var yeni geldi.6111 den sonra.ben uzlaşmak istemiyorum.illa yine de uzlaşmak istiyorum diye mi dilekçe vereceğim.Yoksa Uzlasmak istemiyorum demem yeterli mi dava açmam için?Net bir ifade olmamakla birlikte sonuçta uzlaşma için iki taraflı ve her iki tarafa da borç yükleyen bir sözleşme gibi düşünürsek taraflardan birinin uzlaşmak istememesi kadar doğal birşeyin olması gerekirken hangi amaçla ucu açık olacak şekilde bu düzenlemeyi yapmışlar anlamak mümkün deil.Bu madde ile ilgili uzlaşmak istemiyoruz şeklindeki dilekçe sizce uzlaşma için başvuru esastırı kapsar mı.Yani uzlaşmak için başvurduk.ancak uzlaşma niyetimiz de yok.O zaman ne diye zaman kaybedip o arada geçecek zaman için faizden de olalım değil mi?