Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 09:26   #6
hukukbilgisi

Varsayılan İyi Kadın, Kötü Erkek – Kötü Kadın, İyi Erkek

İyi Kadın, Kötü Erkek – Kötü Kadın, İyi Erkek

 
(Kitabın korsan baskısını alanlar, başlığı bu şekilde göreceklerdir)

Değerli okurlar, geçtiğimiz sene bu zamanlar, ABD New Mexico Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Araştırmanın sonuçlarına göre; erkekler kötü erkek seviyormuş!.. Kadınlar, kendini beğenmiş, vurdumduymaz ve kurnaz erkeklerden hoşlanıyormuş. Kısa süreli ilişkiler peşinde olan erkekler ise hayli popülermiş.

Araştırmanın ilginç yönü, 299 erkek üzerinde yapılmış olması. Kadınların hangi tip erkeklerden hoşlandığı, neden kadınlara sorulmamış, diye düşünülebilir tabi. Ancak, araştırmayı yürütenler şöyle düşünmüş olmalı: Şimdi biz bu soruları kadınlara sorsak, hepsi “olgun, cefâkar, fedakâr, duyarlı, anlayışlı, düşünceli, akıllı” erkeklerden hoşlandığını söyleyecek. Bu sonuçlarla da, kimse yaptığımız araştırmayı iplemez!

Araştırmaya katılan erkekler, “Kadınlar böyle tiplerden hoşlansın lan!” düşüncesiyle de, sorulara bu doğrultuda yanıt vermiş olabilirler. Böyle bir kurnazlıkla cevap vermiş olsalar da, olmasalar da; bu araştırma yayınlandıktan sonra artık kadınların da böyle düşünmeye başlayacağına inanabiliriz.

Bu bilgileri kısaca verdikten sonra, uzun bir ancaaaak dememiz gerekiyor. Burada atlanmaması gereken nokta, kadınların da, tıpkı erkeklerin “eğlenilecek kadın-evlenilecek kadın” ayırımı yapması gibi “eğlenilecek erkek-evlenilecek erkek” şeklinde bir ayırım yapıyor olmalarıdır.

Burada da uzun bir ancaaaaaak'a ihtiyaç var.

Bu kitapta verdiğimiz bilgileri tencereye atıp, blenderden geçirip hemen çorba yapmıyoruz. Öncelikle akıl süzgecimizden, peşinden diyalektiğin ve ardından feleğin çemberinden geçiriyoruz. “Ham bilgi tam bilgi değildir” vecizesini de yumurtladıktan sonra, uyarımıza geçiyoruz. Diyeceğimiz odur ki, erkeğin eğlence anlayışı ile kadının eğlence anlayışı farklılık göstermektedir. Erkek için eğlence, seks yapmaktır. Kadın için eğlence ise, çok kapsamlı düşünülmelidir. Bir kadın, tıraş olmakta olan erkeğinin yüzündeki köpükleri alıp, adamın yüzüne gözüne bulaştırdığında, bu ona çok eğlenceli gelecektir. Oysa bir erkek için eğlence, kadını altına alıp ümüğüne çökmeden başlamış sayılmaz.

Değerli okurlar, tam burada fark ettim ki, canım isterse konuyu acayip uzatabiliyor ve topsuz sahada güzel deparlar atabiliyorum. Bir sayfa yazdım, hâlâ konuyu yeni ayrılma taktiklerimize getirebilmiş değilim. Fakat bir sonraki paragrafımızda, gollük paslarımı ağlarla buluşturacağınıza eminim!..

Konunun gelişinden anladığınızı tahmin ediyor olmakla birlikte, kısaca taktiğimizi verelim. Hayatınızdaki kadın veya erkeği kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız; sizden eğlence beklentisi olan kişiye evlilik mesajları vererek; evlenme beklentisi olan kişiye ise bencillik, vurdumduymazlık, kurnazlık ve sapıklık mesajları vererek beklentinize ulaşabilirsiniz.

Birkaç diyalogla bilgilerimizi pekiştirelim:

E- Senden bir çocuğum olsun istiyorum Ebru.
K- Senden, ondan, bundan, ötekinden berikinden hepinizden çocuğum olsun istiyorum Seyfettin (Eşşek değilsin ya, bu lafın üzerine artık ayrılırsın benden).

Sevgili okurlar, bu konuyu yine bir uyarıyla bitirelim. Yukarıda izah ettiğim taktik hayli kullanışlı bir taktik olmakla birlikte, gerçek bir ustalık gerektirmektedir. Çünkü bir erkeğin ya da kadının, evlenilecek birini mi, yoksa eğlenilecek birini mi aradığını anlamak gerçekten bilgi ve tecrübe gerektiren bir husustur. Bu hususla ilgili olarak, takip eden sayfalarda size bilgi vermeye çalışacağım.

Ozan boşuna söylememiş:

“Üç derdim var birbirinden geçilmez
Bir ayrılık, bir yoksulluk, bir ölüm.”

Allah’ın izniyle, ayrılık derdinin hakkından hep birlikte geleceğiz!..

(devam edecek)