Mesajı Okuyun
Old 09-06-2007, 20:28   #38
lets_get

[quote=AkçadaĞ]Sayın Lets_get,

Forumu sondan değilde baştan okumayı tavsiye ederim size, burda konu başlığı her ne kadar Dicle Üniversitesindeki olumsuzluklar olsada konu Diyarbakır iline karşı yapılan haksız eleştiriler. Evet Dicle üniversitesinde aksaklıklar mevcut bunu hepimiz kabul ediyoruz! Ama bazı arkadaşların Dicle Üni'yi eleştirme noktasından yola çıkıp, duracakları noktayı bilemediklerinden dolayı şuan Diyarbakırı tartışır hale geldik.

Sayın Akçadağ,
Şahsen ben burada Dicle Üniversitesinden bu noktaya nasıl varıldığını anlayabilmiş değilim.Arkadaşın cümlelerinin altında farklı bir anlam aramadım.Sonuçta ben de Diyarbakırlıyım,eğer şehrimize yönelik bir söz sarf edilmiş olsa ben de Diyarbakır'ı savunabilirdim.

Arkadaşın mesajlarını tekrar okudum.Değindiği konular şunlar anladığım kadarıyla:

-Dicle Üniversi'tesindeki emniyet problemi(serbest bir şekilde herkesin girebilmesi.)

-Bahar şenliklerinin iptal edilme sebebi ve düşünceler.

-Konuyu şehre yönlendiren mesaj sanırım size ait Akçadağ:
Ülkemizdeki birçok üniversitenin bulunduğu ŞEHİRden daha iyi ve güzel bir üniversitede okuyorsunuz,en azından bu sizlerin tesellisi olmalıdır diye düşünüyorum demişsiniz.Arkadaş da konu şehre çekilmesine rağmen üniversite hakkında yorum yapmayı seçmiş.üniversite ile ilgili yorum yapmış.Sonra Av.Ateş'in sorduğu soruya yanıt vermiş,çocukların girmesinden neden şikayetçisiniz diye soru yöneltilmiş,o da Diyarbakırda suç oranı yüksek demiş.Gerçekten de öyle siz de bilirsiniz.Yani Arkadaşı savunmak için demiyorum ama haksızlık edilmiş,çünkü sizin sözlerinize sorularınıza göre cevaplar vermiş bu yüzden konu bu noktaya varmış.Uzaktan her şey daha iyi gözlemlenebilir.Ben de uzaktan seyrediyorum ve arkadaşın kasıtlı olarak konuyu buraya getirdiğini sanmıyorum ki zaten aşikar.

Üniversiteler zaten geçici mekanlardır,çoğu insan okuduğu şehirde kalmaz.Bu yüzden onun da süresini bitirdikten sonra gideceği bir gerçek,en azından kuvvetle muhtemel.Bu yüzden konuyu bu kadar yokuşa sürmemek lazım.Kimseyi kırmaya değmez.