Mesajı Okuyun
Old 24-10-2012, 17:52   #59
olgu

Sayin Ekici,
Sizde soyluyorsunuz eskiden bu kadar olmadigini, simdi oyle bir hal aldiki durum 5 sayfalik bilirkisi raporunun fotokopisi icin 5 tl veriyoruz, pembe dosya yetersiz kalmis mubasir" abi 20 lira ver de klasor alayim" diyor. Bunun sebebinin avukatlarin cok para kazanmasi degil bazi avukatlarin sicak iliski kurmak icin personeli alistiriyorlar ve sonunda o insan para vermezsen gorevini yapmiyor.

Yasadigim bir olay, adliyede uzerimde cubbe ile icra kolidorindan gecerken kolidorda ortamla uyusmayan sekilde sakalasan 2 avukattan biri resmen uzerime cikiyor ozur dilemedigi gibi ben bakincada "noldu gardas" diye cevap veriyor. Adliye icinde meslektasina bunu yapan avukat haciz sirasinda borcluya nasil davranacagini siz dusunun.
Borclularin hepsi namuslu insanlar dusuncesi cikmasin ama borculuyu sıkıstirip taciz ederek onun zor durumundan yararlanarak tahsilat yapanlar var. Tabiki oncelikle muvekkilimizi dusunecegiz ama bizler egitimli insanlariz karsidakinin durumunu da dikkate almaliyiz. Haciz mahalinde alacagini almak icin aslan parcasi kesilmemek gerek.

Sizin bahsettiginiz gibi konumu sebebiyle kasintilarindan kurtulamayan hakim savcilarda mevcut misal cikistan girmeye calisirken "dur ben savciyim ben gececegim once" diyen gibi ama ben avukatligin daha vahim halde oldugunu dusunuyorum.