Mesajı Okuyun
Old 30-03-2008, 17:02   #26
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av. Necip
Çok güzel ve gerçekçi bir anlatımla bunu yazmışsın. Ben hakimin birinden "Sizin bir davada kazandığınızı biz ancak bir yıllık maaşımızla anca kazanıyoruz" şeklinde bir ifade duymuştum da kulaklarıma inanamamıştım. Maalesef anlattığınızdan çok daha kötü durumda avukatlar var. Barolarla Yargıtay ve niceleri siyasetle uğraşsın dursun bakalım. Vekalet pullarından elde edilen gelirlerin nerede harcandığı ve neler yapıldığı bir muamma. Bununla aynen işsizlik sigortası garanti fonundaki kullanım gibi zor durumda olan meslektaşlara uzun vadeli kredi veya faizsiz kredi imkanları veya sağlık sigortası imkanları sunulsa vergi yükünden ve sigorta yükünden meslektaşları kurtaracak adımlar atılsa vs. vs. vs. sağlıcakla kalın.

Sayın Av. Necip;

Yargıtay'ın siyasetle uğraştığına ilişkin şahsi düşüncelerinizi bu platformda paylaşmanızı doğru bulmuyorum.
Diğer yandan bu forumda şikayetçi olunan vergi yükünün azaltılması, vergi politikasıyla ilgili olduğundan siyasetçilerin değerlendirmesi gereken bir konudur. Bu sebeple de gerçekten bir haksızlık varsa bunun baroların siyasette uygulayacağı toplumsal baskıyla hallolacağını düşünmekteyim. Baroların siyasette yanlış bir mücadele verdiğini düşünebilirsiniz. Ama baroların siyasetten uzak kalmasını beklememeliyiz.
Öneriniz olan uzun vadeli veya faizsiz kredi ve sair alternatifler, "işsizlikten ısınamayana kömür dağıtmak" gibi çözüm üretmekten uzaktır. Biz, avukatların krediye muhtaç kalmasına karşıyız.

Saygılarımla