Mesajı Okuyun
Old 16-09-2007, 17:32   #86
üye18721

3 sene öncesine kadar bayağı bir zayıftım. Sayın Ahmet TURAN'ın "Balıkyağı, v.s faydaları" hakkında açtığı konuda belirttiğim üzere;çok zayıftım; 1.70 cm boya mukabil 48 kiloydum. Doktor olan eniştem ablamı sık sık uyarıyordu; "kardeşinle ilgilen; aşırı zayıf; somaliler gibi" , yanında çalıştığım avukat arkadaşım sekretere hitaben şöyle diyordu; "ferda ablana kurabiyelerden fazla koy biraz kilo alsın" 34 beden bile giyebiliyordum; "galiba 0 beden" diyorlar. Eleştirilerden çok bıktığım için sonunda zayıflığıma çözüm aramak amacıyla bir eczaneye gittim. Eczacı kalfasına kilo almak için ne gibi bir ilaç kullanmam gerekir diye sordum. Sormaz olaydım!.. O da falanca ilacın yan etkisinin iştah açıcı olduğunu söyledi; ben de aldım. Sonra ne mi oldu! Diyelim ki Sarıyer adliyesine gidiyorum; adliye öğle tatilinde; tabi ben doğruca önce Sarıyer Börekçisine uğruyorum; ama börek kesmiyor; bu sefer durak; Sarıyer Muhallebicisinde kaymaklı ekmek kadayıfı yemek. Sarıyerde işim bitiyor, İstanbul Adliyesindeki işlerimi halletmek üzere buraya gidiyorum; hâla açım; burada da amerikan salatalı, sosisli sandviçimi ve bol şekerli kolamı içiyorum .Artık eve geldikten ve o kadar yorulduktan sonra akşam yediklerimi anlatmayayım. Velhasıl mezkur ilacın yan etkisi sayesinde kısa sürede 20 kilo alıp tanınmaz hale geldim. Espri yapmıyorum; hemen her gören beni zor tanıyordu; bazı (patavatsız diyeyim) kişiler de " ne olmuşsun sen balon gibi olmuşsun" diyorlardı.Eskiden üzerimden düştüğü için çengelli iğne ile takviye ettiğim pantolonlar,v.s gibi giyimleri bir kenara atıp yeni bedenime uygun giyimler almaya başlamıştım. Tabi yine bir eleştiri bombardımanı!... Çok kilolusun" Sağlığın için çok zararlı! Ah bir zayıflasan ortalık karışacak!... "Spor yapmalısın" falan filan. İşin biraz kolayına kaçtım; adını zikretmeyeyim; eczanelerde satılan iştah kesen ilaçlardan aldım- ama asla önermem- günde en az bir saat tempolu yürüyüş yaptım. Ve 15 kilo verdim. İlacı kesince tekrar bir miktar kilo aldım. Şu sıralarda hedeflediğim ve yaptığım şey;tempolu yürüyüşleri iki katına çıkartarak; 2-3 kilo daha vermek. Dediğim gibi ilaçlardan medet ummayın; zira ilaçları bırakır bırakmaz hızlı bir şekilde verdiğinizden fazla kilo almaya başlıyorsunuz; bir de bu ilaçların bedeninize verdiği zararlar henüz tam olarak bilinmiyor!...