Mesajı Okuyun
Old 11-08-2007, 22:22   #7
calikusu_kamuran

Acil Neden zor?

Alıntı:
Yazan thecoderman
Arkadaşlar Merhaba;
Konu inanın kı herkesın uzerıne bır cevabı oldugu ama hıc kımsenın de tam olarak ıdrak edemedigi bir kavram gibi geliyor bana !
Bana Göre Saygı; Öncelikle kendine karşı, ondan sonrada herkese karşı gösterilmesi gereken, aynı zamanda saygı beklemeksizin gösterilen, yanı karşılıksız olarak gösterilen bir değerdir.
Ama inanın kı saygı nedir sorusunun tam ve net bir kavramını ben de bulamadım kişiden kişiye değiştigini gördüm çünkü...Ama şundan eminim ki Saygı, herşeyin temelidir..Sevginin, Aşkın, Dostlugun, Arkadaşlıgın vs.. hepsinin başında gelmektedir..

Bu konu ile ilgili olarak sizlerinde düşüncelerini bekliyorum...

Saygılar....

Saygı: Korumak

Enine boyuna ölçün biçin, ne yaparsanız yapın varılan bu.
Ağabeyine saygı duymalısın yani ağabeyinin donanımlarını korumalısın. Bu anlamda esasta saygı küçüklerin donanımlarına daduyulmak icab ediyor. Diğer yandan "saymak" kavramı koymak/icra etmek anlamlarına da gelir. Yani indirmek/var etmek bir yerden diğer bir alana koymak gibi. Ama esasta her ikisinde de anlatılmak istenen, beyince düşünülen şeyin korunması veya koyulması anlamındadır. Yani koymak/indirmek de aynı zamanda korumak vasfını vermeyi anlatıyor.

Bunları biraz anlamak güç, ama beyni zorlamak lazımdır. İnanın anlatamadığım düşünülüyor ama bu benden değil, kavramların anlatmak istediklerinin kolay görünmeyişinden kaynaklanıyor.

SAYGILARIMLA.