Mesajı Okuyun
Old 13-06-2007, 23:14   #18
ecesaka

Staj yapmanın temelinde ücret değil, bilgi almak vardır. Bahsettiğim teorisini okullarda öğrendiğimiz hukukun uygulama bilgisidir. Stajyer avukatlar uygulama alanında yeterli bilgiye sahip bulunmadığından yapabilecekleri hatalarla yanlarında çalıştıkları avukatlar açısından daha büyük sorunlara da yol açabilmekteler...

Acı gerçek ise, henüz staj döneminde iken bir çoğumuzun bilgisi ancak kendimizi vücut olarak yormamıza yetecek kadardır... Öte yandan gördüğüm kadarıyla bu işin asıl hamallığı bilgi sahibi olmak ve bilgiyi düzgün bir şekilde kullanabilmekten geçiyor....

Bardağın hep boş tarafına bakmak zorunda değiliz diye düşünüyorum ben... Elbette ki iyi maaşlar almak çok güzel olurdu... Ancak yaklaşık bir sene öncesinde yaptığım yaklaşık 20 iş görüşmesinden en az 10 tanesinde duyduğum kadarıyla bundan 15-20 sene evvelinde stajyerler hiçbir ücret almaksızın çalışıyorlardı...

Öte yandan hastalandığımızda SSK'dan yararlanamıyor olmamız vs. durumlar hakkında benim de pek iyi şeyler düşündüğüm söylenemez...