Mesajı Okuyun
Old 29-03-2018, 15:37   #1
Konuk

Varsayılan çocuk için alınan darp raporu

Merhaba,

müşterek çocuk için görüşme günü sonrası morluklar olduğu için hastaneye gidip rapor aldım. geçici hekim raporu verip karakola yönlendirdiler. karakolda ifadem alındıktan sonra kati rapor için adli tıp a yönlendirildim. ilimizde bulunan araştırma hastanesi adli tıp birimine gidip çocuğu muayene ettirdim. çocuk köpek ısırdı diyor ama kati raporda ne yazıldığını göremiyorum çünkü bana vermiyorlar. savcılık yada hakimlik talep ederse öyle verebiliyorlarmış yada raporun sahibi alabiliyormuş. 6 yaşındaki çocuğa nasıl vereceksiniz dediysem de ikna edemedim ve raporu alamadım. aramızda velayet davası da bulunduğundan bu raporu davada örnek göstermek istiyorum. mahkemeye beyanda bulundum istenmesi iin ama henüz istemedi.

bu kati raporu ben nasıl alabilirim, almam için yasal engel var mı? bana vermemiş olmaları yasal mı? almam mümkün ise nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Ayrıca bu raporda "çocuk köpek ısırdığını söylüyor yazıyorsa (geçici rapor öyle yazıyor). ihmalde bulunduğunu söyeleyebilirmiyim mahkemeye. bir kanıt oluşturu mu?