Mesajı Okuyun
Old 12-05-2008, 05:59   #7
Kartalkanat

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
HÜKÜM:
Yukarıda açıklanan nedenlerle,
1- S. Ş.’in takdiren 4 ay süreyle E. Ş.’nin evinden uzaklaştırılarak boşandığı eşin evine ve çalıştığı okula yaklaşmamasına,
2- S. Ş.’in, boşandığı eşi E. Ş.’ye karşı şiddet ve korkuya yönelik davranışlarda bulunmamasına,
3- S. Ş.’nin, boşandığı eşi E. Ş.’nin eşyalarına zarar vermemesine,
4- S. Ş.’nin, boşandığı eşi E. ile aynı çatı altında yaşayan diğer aile bireylerini telefon vb. iletişim vasıtalarıyla rahatsız etmemesine,

Kusurlu eş S. Ş.’nin hükmolunan tedbirlere aykırı davranması halinde tutuklanacağı ve hürriyeti bağlayıcı cezaya çarptırılacağı hususunun ilgili güvenlik birimi (mahalli karakol) aracılığıyla ihtarına,

Katip 46948 Hakim 26084

Hükmün yukarıdaki maddelerini ihlal eden eşe uygulanan müeyyide nedir ?? Bilen varsa bana bir tane somut örnek göstersin. Ben görmedim.

Anladığım kadarıyla yeni ihlal oldu, C.Savcılığı ihlal ile ilgili yeni dosyanın bir nüshanısı hükmü veren mahkemeye göndermesi ve mahkemenin bu yönde yeni bir karar vermesi mi gerekiyor. Yoksa tekrar yeni dosyanın işleme alınması iddianame hazırlanmasına müteakip başka veya aynı aile mahkemesine giderek buradan yeni bir karar çıkması mı ??

İfadeler, kati raporun alınması, dosyanın tekrar işleme alınması v.s v.s.....

Bence 4320 sayılı yasa tekrar düzenlenmeli ve işlevsel bir hale getirilmeli , 1 ayda olsa hürriyeti bağlayıcı ceza verilmeli ve bu suçlarda kesinlikle ertelenmemeli , paraya çevrilmemeli..... " Pozitif ayrımcılıksa pozitif ayırcılık .. "

Eğer kökten bir kültür değişimi, kökten Aile içi şiddet devrimi isteniyorsa bu değişim AB adına değil ; Türk kadını adına , çocuklar adına , yaşlılar adına , aile içinde şiddet gören herkes adına yapılmalı , gecikmeksizin hemen yapılmalı.

Saygılar sunarım.