Mesajı Okuyun
Old 20-06-2007, 11:07   #29
ayselari

Durumun davaya konu olması sebebi ile;elbette ki hepimiz meslektaşımızın davranışını yorumluyoruz. Biraz değinmiş gerçi sevgili arkadaşlarım ama; olaydaki meslektaşı hakimin ne kadar beklettiğini(örneklerden birinde vardı.), hakimin meslektaşa ne diyip de böyle bir cevap aldığını ve bence en önemlisi ; cümlenin gelişinden belli ki, hakimin görevi olmakla birlikte keşif yapmaktaki gönülsüzlüğü niyedir bilemiyoruz. İşini,randevularını ,çocuğunu, belki de keşif mahallini hazırlatmış(örn:Ev) olmasına rağmen; yaz sıcağında veya kışın soğuğunda en az yarım saat bekletilip çıkılan keşifte ,meslektaşın sabrı bitmiş olabilir.
Hakimlerin ilk fırsatta avukatları şikayet etmek için gösterdikleri üstün(!) çabayı inanın hiç anlamıyorum. Velev ki , meslektaş kasti ya da değil böyle bir kelimeyi kullanmış olsun; mesela uyarma yoluna gitmemiş,niçin Baro Başkanlığı ile çözümleme yoluna gitmeyip hemen şikayet ederek siciline işletmiştir bilemiyorum.. Bu anlayışsızlık, tahammülsüzlük,bu astığım astık tavırlar niyedir?

Herkes hem fikirdir herhalde, insanın avukat olup yargılanması;sonu beraat bile olsa hiç ama hiç hoş değil. Bunun kalem çalışanları var, müvekkilleri var; meslektaşları var, var da var.. Bir de içine düşülen durum var..
Meslektaşıma gerçekten üzüldüm. Kasti davrandığını kesinlikle sanmıyorum. Kime saygı göstereceğini bilecek biri olduğundan kuşkum yok.Kimse kimseye hakaret ya da saygısızlık da yapılmasın ama hakimin tavrı da benim gözümde hiç şık bir mahlle tekabül etmedi.
Bulunulan makama saygıyı o makamdakiler belirler... Olaya bir de böyle baksak?
Saygılar