Mesajı Okuyun
Old 18-10-2011, 12:38   #12
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.elfida
Sayın Aladağ değerli görüşleriniz için teşekkürler. O kadar büyük bir karmaşa var ki foruma yazan veya sorduğum meslektaşlarımın kafasında. Zaten eğer bu mümkün olsaydı daha önce defalarca tartışılmış bu konu, biri de çıkar: ''Evet ben içerikleri istedim ve getirttim.'' diyebilirdi. Umarım diyecek kimse çıkmaz

Özellikle cep telefonlarının hepsi kayıt altına alınmaktadır. Kamuoyunu meşgul eden davaları takip ediyorsanız, bilirsiniz. 2-3 yıl önceki telefon görüşmeleri(içerikleri), ortalığa saçılıyor. Hırant Dink davası hariç. Çünkü TİB, mahkemeyi tiblemiyor.

Belki sizin kafanızı bu davalar meşgul ediyordur. Aslında her hukukçunun kafasını meşgul etmesi gerekir. Anayasa, TCK, CMK ve ulusalüstü mevzuat ortadayken, nasıl oluyor da oluyor?

Bu yasal olmayan kayıt altına alınmalar, mahkemelerde delil olarak itibar görüyor.

Özetle, hepimiz dinleniyoruz(Ayrıntı için daha önce açtığım -Biri Bizi Gözetliyor- başlıklı forumu okuyunuz). Ancak, gerektiğinde ortaya çıkarılıyor. Hatta traji-komik olan ise, daha önce başkalarını dinleyenleri de dinlemişler(bknz Hanefi Avcı davası).