Mesajı Okuyun
Old 04-11-2007, 23:46   #153
oguzhand0

Stalin bak şimdi;
ben saydığın 3 dersinde hiçbir dersine girmeyen(hafiften utanılacak bir meziyet) biri olarak uzaktan desteğimi vereyim sana. Bu arada borçlar genel ve idareden kaldım. Ona göre dikkate al dediklerimi. Ama şöyle oldu =) İdarenin Bütünlemesinden yada borçların bütünlemesinden sadece ama sadece 3 puancık daha alsam alttan dersin hiç kalmıyordu. Yani herhangi bir dersten notumu bir derece yükseltmem geçmek için yeterliydi... Ama neyse (: Sonuçları öğrendiğim andaki psikolojimi sağ olsun Çiğdem arkadaşımız iyi bilir

Hocalarımız seninle aynı. Cezadan kapağı açarsak; dersleri hafiften sıkıcı ama öğretici oluyor diye duydum. Sınavları halletmek istiyorsan Sayın Hakeri ve Sayın Berrin Hoca'nın çıkarttıkları pratik çalışma kitabını al. İçinde onlarca pratik çalışma vardır. Ceza Hukukunun mantığını kavramakla beraber sınavlarda da iyi bir not almana yetecektir o kitabı okuman. Maddi açıdan durumun iyiyse 10 Liraya falan geçen senenin notlarını alabilirsin. Dersler esnasında hem yazman hem de oradan takip etmen senin için artı puan olacaktır.

Bir diğeri borçlar. Bu derste kitap hakikaten çok önemli. Yani hocanın anlatacağı her şey bazı istisnalar haricinde kitapta mevcut. Ben Şahin Hoca’nın notlarından çalışıp sınavlara girmiştim ancak en büyük hatam önceki yılların sorularına fazla dikkat etmemiş olmam oldu. Ya soruları alıyorum cevapları unutuyorum. Oh cevapları da aldım diyorum; o zaman da sorular ortadan kayboluyor. Geçebileceğin bir ders yani. Telaşa mahal yok. Dediğim gibi kitap+derste yazdırılanlar ve kesinlikle önceki senenin sınav soruları. Vizede son 5 yılın test sorularını, finalde son 5 yılın olaylarını, maazallah bütünlemeye de kalırsan; son 5 yılın bütünleme sorularını+final sorularını ezberlemen yada öğrenmen sensi kurtaracaktır.

İdareye gelirsek… Bu hoca hakkında fazla bir bilgim yok. Sene başında çok kolay gibi gelmişti. Hatta vize puanım baya bir süperdi. 60 ya. Kolay mı yani Neyse finalde olaylara bakmadan girdim ve takıldım. Bütünlemede de olayları hatmettim ama hoca tamamen ters köşeye yatırdı ve Kamu İhalesi çıkardı karşımıza. Kitapta hiç bakmadığım bir bölümdü ve yine takıldım… 3 puanla, hatırlatırım tekrar

Diyeceklerim bu kadar. İdare ve borçlarda kitabı başından eksik etme. Onlar ve biraz da notlar sana yetecektir. Ama ceza da kesinlikle notlara özellikle de Berrin Hoca’nın notlarına ihtiyacın olacaktır. Pratik Çalışma kitabını da unutma. Onsuz geçemezsin.

Hem kendi dertlerimi anlattım hem de sana bir şeyler anlatmaya çalıştım. Umarım tavsiyelerim ufak da olsa işine yarar…

Kolay gele